Полезно знать

Як правильно вибрати надійний сейф для зброї

Якщо Ви читаєте цей огляд то напевно Вам вже прекрасно відомо, що наявність збройового сейфа вважається одним з необхідних умов отримання ліцензії на Вогнепальна зброя. Розпорядження Міністрство внутрішніх справ №288 «Про зберіганні вогнепальної зброї» наказує господарям безпечне зберігання і запобігання доступу до зброї сторонніх осіб. Забезпечується це за допомогою сейфів і шаф.

Втім, згаданий вище документ не містить конкретних вимог для фіз. осіб, а застосування розмитих формулювань дозволяє трактувати «безпечне зберігання» як хочете. У зв’язку з цим, великого поширення набули недорогі шафи з металу з тонколистової сталі, пристосовані для зберігання рушниць. Звичайно, ніякої позитивної захисту вони забезпечити не можуть і дозволяють лише дотримати формальність при мінімум витратах для отримання заповітної Роха.

Даний огляд про те як підібрати надійний сейф для зброї, який гарантує реальну, а не фіктивну захист. Ми розберемо питання, дуже часто з’являються під час покупки. Якщо сейф у Вас є вже, можете застосувати даний огляд як чек-листа для його перевірки.

Товщина металу

Чим міцніше стінки, тим краще сейф для зброї. Розкрити шафа з дешевою 1,5 мм сталі — дуже просто, для цього не знадобиться навіть ніякого інструменту.
Більшість виробників встановлюють на тонкостінні шафи замки 2 або 3 класу — це тільки прийом, рекламний хід. Стійким до злому такої сейф вважається до першого злодія — він навіть не стане копатися з замком.

юрособи зобов’язані зберігати Вогнепальна зброя в сейфах зі стінками товщиною не менше 3 мм. У реальності, це мінімально підходяща величина з якої починається безпечне зберігання. На даний момент на ринку в середньому сегменті цін можна знайти достатньо пропозицій збройових сейфів, виготовлених зі сталі у якій товщина 3 (стінки з боків корпусу) і 5 (дверна плита) мм. Якщо бюджет дозволяє, то можна придбати взломостойкий сейф з багатошарової системою корпусу по типу «сендвіча» з матеріалів на композитної основі.

Замки: кодові або ключові

«Який замок краще — електронний або ключовий?» — це один з найбільш поширених питань покупцями. У плані безпеки — це не принципово, оскільки захисний рівень визначається не типом, а класом замку. Від типу залежить функціональність, зручність застосування і швидкість відкриття.

До електронних замковим механізмам ключі не потрібні — це їх важлива перевага. Вони також зручні у використанні і практичні. Втім, працюють замки такого типу від батарейок — знадобиться міняти їх приблизно раз на рік.

Ключові замки не потребують джерелах живлення, вони дешевші і довговічніші, але поступаються електронним по функціональності і зручності.

Якщо є в будинку діти, то є сенс перевагу віддати електронного замка. Код дитина не вибере, а з ключовим замком цілком впорається, якщо ненавмисно знайде ключі. Результати можуть бути сумними і невиправними.

Ригельний механізм

Механізм ригеля вважається одним з важливих елементів взломостойкости. Завдяки даним важким сталевим болтів виконується надійне замикання дверей. Поворотна рукоять приводить їх в дію: відкриваєте сейф — ригелі «ховаються» в двері, замикаєте — вони заходять в пази на корпусі.

З ригелями все просто — чим більше, ніж товстіший, чим сильніше вони висуваються — тим краще. Найвищий рівень захисту забезпечує ригеля замикання по всім сторонам. У недорогих моделях сейфів ригельного механізму як такого немає — замки дверей виключно по одній стороні ригелями замку, що забезпечує лише нижчий рівень захисту.

Ригелі не повинні «бовтатися», а ось проворачивание навколо власної осі дозволяється — це оберігає їх при спробах спилювання. Коли будете розглядати ригелі, варто звернути увагу і на щільність примикання дверей до корпусу — чим менше зазор між ними, тим грабіжникові буде важче її підчепити.

 

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button