Полезно знать

Який плазмовий різак краще вибрати?

Плазмове різання — популярний метод обробки листового металу. Така технологія дає можливість швидко робити деталі з високою повторюваністю, навіть дуже криволінійної форми. Це також гарантує відповідне застосування матеріалу і хорошу якість кромок зрізу. Для виконання завдань плазмового різання важливо вибрати правильне обладнання. Який плазмовий апарат придбати і на що звернути власну увагу при його виборі?

Струм різання і цикл роботи — найбільш основні параметри плазми

Як і більшість технічних засобів, особливо інструментів та електричних інструментів, кожен плазморіз також вирізняється певними конструктивними особливостями та ефективністю в роботі. При плазмовому різанні матеріалів важливою характеристикою вважається так званий максимальний струм різання (сила струму). Також цінною особливістю вважається безступінчасте регулювання. Така характерність дає можливість адаптувати його до робочого циклу для досягнення оптимальних результатів. У продажу є ріжучі машини з силою струму від 5 до навіть 160 А.

Цикл роботи — це другий основний параметр, на який необхідно звернути увагу під час вибору машини. Він вказується не всіма виробниками, проте його важливість така, що не обирайте модель, для якої він не вказаний. Цикл роботи безпосередньо пов’язаний із силою струму. Тому виробники буває що вказують його у відсотках для цього струму різання та джерела живлення. Читайте також: Як працюють плазмові різаки.

Який плазмовий різак краще вибрати?

Товщина зрізу

Під час розгляду питання про те, який плазморіз буде чудовим варіантом для підприємства або майстерні, важливо також звернути власну увагу на товщину різання. Ця особливість важлива через застосовність машини для вирішення певних завдань. Для нарізування сталі з низьких вуглеців знадобляться інші параметри, а для нарізування алюмінію або легованих сталей — інші. За замовчуванням виробники вказують це значення для вуглецевих сталей, тому бажано знати перерахунок. А якщо ви хочете купити плазморіз в Україні, переходьте до магазину jasic.ua.

Цей показник також можна розділити на:

  • максимальна товщина прорізів,
  • максимальна якість товщини зрізу.

Перше значення визначає, до якої товщини різак взагалі може відокремити матеріал, друге значення визначає, до якої товщини це відокремлення забезпечує хорошу якість кромки. Аналізуючи значення найбільшої товщини різання, можна здогадатися, яка плазма прекрасно підходить, припустимо, для різання легованих сталей. Виробники відрізних верстатів наводять такі значення для таких верстатів для м’якої сталі:

  • рекомендована товщина різу — значення, за якого досягається корисна якість різу за швидкості понад 500 мм/хв,
  • максимальна товщина різу — значення, за якого досягається корисна якість різу за зниженої швидкості різання (250 мм),
  • товщина відрізу — значення, за якого шматок сталі може бути відрізаний зі швидкістю не менше 125 мм/хв, але на шкоду якості різу,
  • товщина пробивання — значення, за якого можна пробивати пластину зі сталі з низьких вуглеців, водночас зберігаючи корисну якість різу.
Який плазмовий різак краще вибрати?

Інші основні параметри плазморіза

Вищезазначені параметри плазми вважаються найважливішими під час вибору плазморіза, проте вони ще не вичерпують усіх характеристик, на які необхідно звернути увагу. Решта значних особливостей включають:

  • швидкість різання — ця характеристика визначає продуктивність машини. Чим вище її значення, тим ефектніший плазморіз. Який плазморіз придбати для майстерні з точки зору швидкості різання? Потрібно обов’язково знати, що як дуже вже велика, так і дуже низька швидкість різання не дає прекрасних результатів. Ідеальним вважається значення, за якого плазмова цівка знаходиться під кутом 45° до електрода;
  • параметри плазмоутворювального газу — відповідне значення тут може становити від 4 до 7 бар, але чим більший тиск, тим ефектніший різак; читайте також: Який газ підібрати для плазми
  • спосіб охолодження різака — чим вища сила струму, тим інтенсивніше тепловиділення, тому обладнання для промисловості вимагає рідинного охолодження, температура якого знижується в радіаторі. Цехові відрізні верстати можуть бути обладнані системою охолодження стисненим повітрям.

Розглядаючи, який плазморіз буде чудовим варіантом для компанії, варто також звернути власну увагу на простоту його експлуатації, наявність оснащення та витратних матеріалів або сервісної підтримки. Також важливий термін гарантії, що надається виробником.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button