Полезно знать

Як вибрати пластикову вагонку

Практичний і зручний матеріал, вінілова вагонка, в сьогоднішніх умовах застосовується поряд з натуральними — деревом і каменем.

Існують такі сфери, де конкурентів у нього просто немає: обробка з зовнішньої сторони фасаду, вологе середовище душових кімнат і ванних, обшивка стін в місцях громадського користування. Багатство вибору в комбінуванні з демократичної вартістю дозволяють радити подібні панелі для використання в різних ситуаціях. А вибрати якiсну вагонку можна в у магазинi тут.

Головні характеристики вагонки

Колись вся обробка жител і всередині, і зовні робилася з деревини. Для дорогих будинків застосовувалися цінні породи дерева — бук, дуб, кедр, будівлі простіше обшивалися панелями з сосни. З появою полімерних матеріалів ситуація дуже сильно змінилася повністю: легка, довговічна, недорога дошка у вигляді вінілової вагонки копіює деревну структуру, фарбується в різні кольори, при цьому повністю не потребує захисту від шкідників або мікроорганізмів.

У складі полімерної ланцюжка 3 ключові компоненти: полівінілхлорид, звичайний крейда і спеціалізована присадка-пластифікатор.

Якщо порівнювати з дерев’яною, вінілова вагонка володіє набагато високим службовим терміном без погіршення якісних характеристик. Матеріал повністю стабілізовано, іншими словами не буде розкладатися під дією сонячного світла або як тільки температура збільшується, гігієнічний, не виділяє поганих ароматів. Основна ж перевага пластикові панелі — її бюджетна ціна. В комбінуванні з легкістю монтажу це її робить важливим матеріалом під час проведення ремонту, перепланування приміщень.

Якщо підсумувати, гідності вінілової вагонки виглядають так:

  • Стійкість до дії вологи;
  • Температурна стабільність;
  • Інертність до ультрафіолету;
  • Маленька ціна;
  • Легка установка панелей;
  • Велика довговічність.

Не буває досконалих речей, з цієї причини ПВХ вінілова вагонка володіє всього одним, але значним, недоліком: погана міцність по відношенню до впливів зовнішнього середовища. Якщо в квартирі або кімнаті, обшили пластиком, не грати в футбол, не забивати в неї цвяхи і не застосовувати в якості мішені для дартсу, то покриття прослужить дуже довго.

Сучасні полімерні матеріали не потребують спеціального догляду — цілком достатній буде періодична вологе прибирання з використанням слабоагресивних засобів для миття. А ось просту штукатурку і пофарбовані поверхні доведеться іноді оновлять.

Перед монтажними роботами не потрібно ніякої особливої ​​підготовки, включаючи вирівнювання або чистку стін. Це дає можливість закривати ПВХ дошкою грубу цегляну кладку, створювати фальшпотолки, змінюючи дизайн приміщення відповідно до власних смаковими престрастіямі.

У чому ПВХ перевершує дерево?

Заява спірне: завжди можна знайти прихильники класичних, безпечних матеріалів — і вони по-своєму праві. Дуже часто покупець, збираючись робити ремонт або проектування, мріє отримати матеріал не тільки якісний, але і, якщо є можливість, доступний. Головні порівняльні характеристики дерев’яної і ПВХ обшивки наведені в таблиці:

Головне, що у покриття на основі полімерів набагато досить широкий вибір відтінків і кольорів, а ще ціна його нижче в порівнянні з виробами з дерева.Такім чином, на наочному прикладі стає зрозуміло, що вінілова вагонка за індивідуальними показниками не поступається ні в чому дерев’яної, а де-небудь навіть і перевершує її.

Види ПВХ вагонки, їх класифікація

У більшості випадків, коли говорять про матеріал для стіновий внутрішньої обробки і стель в приміщеннях, то вживають вираз: панелі з вінілової вагонки. Одиничний елемент має ширину 100 мм, порожнисту конструкцію з внутрішніми жорсткими ребрами і довжину 3 (6) м. Типова товщина становить 8, 10 (рідше 7) мм.

За типом зовнішнього покриття панель буває матовою або глянсовою (ніяк не пов’язане з кольором, фактурою, розмірами). За формою плашки повторюють в перерізі прямокутник із закругленими краями, виступом з одного боку і виїмкою з протилежного — вони створюють замок при зборі покриття, точно також, як і на дерев’яній вагонки.

Для імітування зовнішнього вигляду бруса виробники налагодили випуск панелей типу «фальшбрус»: вони товщі (10 мм) і створюють враження справжнього дерев’яної колоди. Для робіт які проводяться зовні використовують інший різновид — сайдинг. Він відрізняється більшою міцністю до механічних впливів, не боїться відкритих сонячних променів, опадів і має трохи набагато складніше хімічний склад. Ще у цього виду інший варіант кріплення, що забезпечує надійність з’єднання планок між собою. Побачити, як виглядає вінілова вагонка на фото, можна на цьому сайті.

Час, коли споживачеві пропонувалася лише одна палітра кольорів — біла, на щастя, давно минув. Виробники налагодили випуск фактично будь-яких допустимих відтінків — яскравих, м’яких, для офісних приміщень, прихожих, спальних кімнат, коридорів. Дуже поширені спокійні кольори — пісочний, кремовий, сіро-блакитний, салатовий. Бажаючим придбати більш насичені — сині, яскраво-жовті, зелені або кольору молочного шоколаду панелі — також знайдеться, з чого вибрати.

Крім однотонних, випускається пластикова вагонка з імітацією структури дерева різних порід, каменю (від мармуру до граніту), довільними малюнками. Спеціалізований лак із захисною функцією, нанесений на ПВХ, дозволяє полімерному матеріалу працювати в великому температурному діапазоні — від -50 до +50 ° С.

За типом кріплення розрізняють шовні і безшовні панелі. Перші мають фіксовану ширину. Другі, за рахунок укрупнених розмірів, згладжують стики, створюють ілюзію цілісного масиву, однаковою поверхні. Вибирають тип ПВХ дошки в залежності від перекривається площі, призначення приміщення, єдиного оформлення.

За допомогою розумного управління напрямком стиків розташованих панелей (вертикальне, горизонтальне) можна поміняти зорове сприйняття простору — цей секрет давно відомий майстрам по інтер’єрах.

Наприклад, для того, щоб обшивається ПВХ вінілової вагонкою кімната здавалася більше, ніж вона є насправді, стики на поверхні стін повинні знаходитися паралельно підлоги поверхні, якщо потрібно «підняти» стелю, разрезку змінюють на вертикальну.

Правила укладання

Щоб придбані Пластикові панелі міцно утримувалися, робили власні важливі функції і не створювали враження поспішно проведеної, неакуратної збірки, потрібно дотримуватися деяких правил монтажу.

Вони досить прості і полягають в послідовному виконанні дій: під час вибору горизонтальної розрізання швів виступ (шип) плашки повинен бути повернутий догори. Такий захід робиться, щоб убезпечити всю складальну рейкову панель від попадання вологи (дуже важливо це в санітарних приміщеннях) і просто побутового пилу. Для вертикальної орієнтації, виходячи з цього, укладання починають від кута. З’єднання плашок між собою відбувається завдяки взаємній стикування співпадаючих виступу і замку, таким чином, створюється витривала, надійна конструкція.

Оскільки вагонка ПВХ пластик не володіє достатньою своєю жорсткістю, до початку влаштування покриття потрібно створити спеціалізований перехідний каркас. Найбільше поширення в установників отримали 2 варіанти: дерев’яна каркасна рама і профіль з цинку по типу того, який використовують для настілки листів з гіпсокартону.

Дуже часто застосовують звичайний сосновий брус відповідного перетину, на який і буде спиратися вінілова складальна рейкова панель. Дерево фіксується до поверхні стіни і стелі дюбелями швидкого монтажу, гвоздкі, дужками — будь-яким доступним способом, що забезпечує жорстке зчеплення каркасних елементів з підставою. Одночасно відшкодовуються можливі поверхневі нерівності.

Ще одне головне завдання, здійснювана влаштовується латами, — створення продиху, вільного простору повітря між ключовий конструкцією і полівінілхлоридних покриттям. Це важлива вимога, кріпити вагонку конкретно на стіни капітального типу або стелю дуже не рекомендується.

По-перше, у пластику і каменю (бетону, цегли) різні коефіцієнти температурного розширення, значить, вони по-різному будуть змінюватися в розмірах при нагріванні (охолодженні). Друге, в порожній простір можна укласти рулонний або плитний утеплювач, таким чином покращивши мікроклімат у відремонтованому приміщенні.

Рекомендований розмір кроку рейок обрешітки (елементів металопрофілю) — 40 см. На поверхні стелі його можна зробити більше до 50 см. Дуже було б непогано виконати обробку деревини спеціалізованими антисептуючими складами: це звільнить від предпологаемого розвитку процесів гниття, підвищить її довговічність. Прорізи і отвори під монтаж електроарматури, вентиляції, супутніх елементів розробляються заздалегідь і вирізаються за допомогою електрифікованого інструменту (спеціалізованими насадками) або вручну.

Всі необхідні комунікації зручно провести в просторі між панелями і капітальної системою, фіксуючи їх до каркаса хомутами з ПВХ.

Перша вінілова пластина завжди надійно фіксується до каркасу: до неї долучатимуться подальші, від того, наскільки міцно буде встановлена ​​початкова плашка, залежить міцність всієї складальної площині.

Рекомендовані методи для реалізації цього — меблеві скоби, пристрілюють до деревини, або саморізи з головкою впотай, поворотні так, щоб вони були непомітні і не заважали установці інших елементів покриття. І той, і інший варіант досить ефективні. Щоб заховати краю плашок, створити гарний стик, застосовуються спеціалізовані накладні куточки (окремо зовнішні і внутрішні), підбираються під тон основного матеріалу, необхідної довжини і розмірів. Нечасто використовується спеціалізований плінтус.

Как обшить потолок пластиковой вагонкой

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button