Новости компаний

Зразок унікального літального апарату Cavorite X5 готовий до випробувань

Зразок унікального літального апарату Cavorite X5 готовий до випробувань

Компанія Horizon Aircraft з Торонто представила модель прототипу eVTOL-апарату Cavorite X5, виконану в масштабі 1:2. Вона уявлення дає про будову цієї машини і братиме участь у перших льотних випробуваннях. Якщо вони пройдуть успішно, до 2025 року буде створено повнорозмірну пілотовану версію.

Основна перевага, але вона ж і складність Cavorite X5, полягає в незрозумілому статусі виробу, від чого залежать умови його сертифікації та використання. Самі автори розробки схиляються до того, що це надлегкий літак з опцією вертикального зльоту і посадки. Він розганяється, злітає і сідає як літак, якщо знадобиться може зависати і безпечно приземлятися як мультикоптер, але все таки призначається для польотів за маршрутом « з А в Б » .

Зразок унікального літального апарату Cavorite X5 готовий до випробувань

Унікальність конструкції Cavorite X5 в тому, що оскільки двигуни для вертикального зльоту застосовуються нечасто, то вони заховані за обтічниками, що розсуваються, тому опір повітрю тут мінімальний. Завдяки цьому апарат завдовжки 4,6 м і розмахом крил 6,7 м розганяється до 450 кілометрів на годину і пролітає до 500 км на одній заправці паливом. Не на зарядці батарей — вони тут теж є, але як додатковий елемент для спеціалізованих режимів польоту.

Родоначальник Horizon Aircraft Брендон Робінсон, колишній пілот винищувача F-18, оцінює Cavorite X5 як перший у власному роді пілотований апарат, здатний літати і перебудовуватися дуже швидко на надмалих висотах. Однак при цьому захищений від падіння системою вертикального приземлення, чого немає навіть на військовій техніці. Надалі Cavorite X5 може перетворитися більше на мобільний десантний апарат, який може швидко доставити взвод загоном спеціального призначення до точки призначення, безпечно посадити і потім евакуювати назад.

Зразок унікального літального апарату Cavorite X5 готовий до випробувань

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button