Новости компаний

Генератор проти блекауту: особливості вибору

Відключення світла на кілька годин траплялись і до війни. Але це було рідко й не становило великої проблеми. Після атак ворога на енергетичну інфраструктуру блекаути стали звичним явищем, а їхня тривалість значно зросла.

Генератор проти блекауту: особливості вибору

Практично єдиним способом мати більш-менш задовільне аварійне енергопостачання є використання генератора. Для приватного сектору це взагалі ідеальний варіант, але з певними обмеженнями їх можна використовувати й в міських квартирах.

Генератор проти блекауту: особливості вибору

Дизельний чи бензиновий

Електрогенератори, що працюють на бензині, дешевші, ніж дизельні. Преш за все через складнішу конструкцію та більшу надійність: ресурс двигуна становить в середньому 20000–25000 годин, у бензинових аналогів — не більше 700. Ще одна перевага полягає в практично необмеженому часі безперервної роботи, тоді як генератори на бензині можуть працювати 4–6 годин, після чого їм потрібен відпочинок.

Також до плюсів дизельних агрегатів відносять економічність: вони здатні працювати на 5 літрах солярки до 10 годин проти 6 годин у бензинових аналогів.

Попри всі ці переваги, дизельні генератори менш популярні, бо дорогі.

Так, найслабші представники потужністю до 3 кВт коштують від 17000 грн, за 5-кіловатний агрегат доведеться віддати 30 тисяч грн. Бензиновий аналог потужністю до 1 кВт коштує близько 5000 грн, а електрогенератор на 3.1 кВт — 8000 грн.

Як щодо потужності

Якщо не враховувати вартість, це буде найголовнішим питанням, яке турбує всіх без винятку покупців. Тут все дуже індивідуально, але загалом можна сказати, що малопотужні пристрої (до 1 кВт) здатні хіба що на освітлення, живлення роутера та підзарядку гаджетів типу смартфонів, планшетів та ноутбуків.

Щоб працювала більшість побутової техніки, потрібен генератор потужністю 3 кВт. Мало пристроїв споживають більше. Але якщо ви хочете без проблем користуватися всім, чим звикли, без обмежень, потрібен електрогенератор на 5–10 кВт. Тоді ви зможете забезпечити живленням всю квартиру чи будинок, навіть якщо у вас електричне опалення.

Чи можна встановлювати генератор у міських умовах

Загалом це ідеальний варіант для енергозабезпечення власної оселі. Достатньо встановити генератор десь біля будинку — і у вас не буде ніяких проблем. Інша справа — квартира.

Генератор проти блекауту: особливості вибору

По-перше, потрібно буде вирішити, як відводити вихлопні гази, причому так, щоб і в сусідів не було претензій. Другий негативний аспект — це високий рівень шуму. У дизельних пристроїв він становить 90 дБ. Приблизно так шумить перфоратор. Бензинові трохи тихіші, але й 70 дБ шумлять відчутно, як увімкнений порохотяг.

Генератор проти блекауту: особливості вибору

Найтихішими вважаються інверторні електрогенератори, рівень шуму яких не перевищує 50 дБ. Але вони малопотужні (не більше 0.5 кВт). Залишається шукати якісь компроміси. Наприклад, ставити генератор на даху, якщо не будуть заперечувати сусіди.

 

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button