Новости компаний

Нові субмарини Шведського флоту можуть змінити баланс сил у Балтійському морі

Нові субмарини Шведського флоту можуть змінити баланс сил у Балтійському морі

Багато в чому завдяки власному нейтральному статусу Швеція останні три десятиліття могла дозволити собі мати невеликий підводний флот всього з п'яти субмарин. Все-таки все змінилося після ухваленого урядом країни рішення про вступ до Північноатлантичного альянсу, після цього вже 30 червня цього року на верфі провідної оборонної компанії Saab Group відбулася закладка першого підводного човна класу Blekinge (A26).

Після завершення Другої світової шведи будували власні підводні човни за кресленнями субмарин типу « Skipjack » , які стоять на озброєнні ВМС США і чимось нагадують тунця. Зусилля шведських інженерів дали власні плоди, і в 60-х роках було спроєктовано маленький підводний човен для дій у зоні берега, і навіть своя АПЛ. Хоча він так і не був побудований, але закладені в ньому технології були пізніше застосовані під час розробки підводного флоту.

Нові субмарини Шведського флоту можуть змінити баланс сил у Балтійському морі

Blekinge

Серьезным достижением шведских судостроителей стало создание независимого от воздуха двигателя системы AIP и адаптированного для субмарин двигателя Стирлинга, что дало возможность находиться экипажам под водой без всплытия до нескольких недель. Примером тому ПЛ класса « Готланд » (1990-е годы) и « Вестерготланд » (начало 2000-х).

Власну ефективність підводний флот Швеції неодноразово демонстрував на навчаннях, під час яких, наприклад, « Готланд » кілька разів у навчальному бою в 2005 році змогла « потопити » ударний авіаносець ВМС США « Рональд Рейган » , при цьому його екіпаж навіть не помітив наближення субмарини.

Нові субмарини Шведського флоту можуть змінити баланс сил у Балтійському морі

Blekinge

В умовах протистояння в Балтійському морі Росії і НАТО підводні дизель-електричні човни класу Bleking можуть значно вплинути на співвідношення сил: вони малошумні, мають відчутну дальність ходу і володіють багатьма передовими ноу-хау. Човни випускатимуть у трьох розмірних варіантах з розрахунку на майбутній експорт.

Конкретно королівський ВМФ Швеції отримає дві середньорозмірні субмарини. За експертними оцінками, вони будуть ефектнішими, ніж увесь нинішній флот, і зможуть діяти не тільки в Балтійському морі, а також і в Атлантиці.

Довжина ПЛ Bleking — 66 м, водотоннажність — 2000 т. Їх озброять торпедами і ракетами. Вони також займатимуться розвідкою за допомогою підводних безпілотників, обладнаних активним гідролокатором. Крім цього, їх зможуть застосовувати сили спеціального призначення.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button