Советы и рекомендации

Рульова рейка, ознаки несправності

Це самий противний стукіт з тих, що чуються іноді з-під передньої осі. Невеликий, спочатку ледь помітний на дрібних вибоїнах, потроху він збільшується і починає відчутно бити по керму. А пару місяців через ви сприймаєте як тортури кожну поїздку по нерівній дорозі. Кермо б’ється в руках, немов поранена тварина, а під колесами лунає барабанний дріб. Найцікавіше, що вимальовується це виключно на невеликих нерівностях дороги. Глибокі вм’ятини і вибоїни машина проїжджає спокійно, без стукотів. Це показник того, що несправна рульова рейка. Через що виходить з ладу рульова рейка, ознаки несправності, і також чи можливий її ремонт, читайте далі.

Ремонтувати або міняти?

Стукіт вважається лише одним з неприємних ознак несправності рульової рейки. Також часто вона починає підтікати, і залишати на місцях більш менш довгих стоянок плями жиру. І ось тут постає питання, що тепер з цією рейкою робити, заміна рульової рейки або ремонт?

Рульова рейка, ознаки несправності

Звернувшись до представників автомобільного сервісу, ми отримаємо чітку відповідь — якщо не вистачає фінансів на нову рульову рейку, потрібно її ремонтувати.

Професійний ремонт буде завжди краще, ніж установка б/у деталей. На ремонт, в основному, надається гарантія, а на б/у запчастини ніхто терміну гарантії не встановлює.

Якби навіть продавець контрактної рейки встановив найменші терміни гарантії на власні запчастини, то за послуги автомобільного сервісу, який займеться зняттям і установкою вузла, все одно вам потрібно буде платити зі своєї кишені. А, до речі, вартість демонтажних-робіт по монтажу становить половину від ціни всього ремонту рульової рейки, так як дана частина роботи найбільш копітка.

На щастя, зараз зменшилася кількість бажаючих встановити б / в запчастину. У зв’язку з підвищенням мит на митниці серйозно подорожчали контрактні запчастини. Так, якщо до цього часу покупка і установка б/у рульової рейки обходилася дешевше справжнього ремонту, то тепер ремонт коштує так само. Напевно є тільки один недолік ремонту полягає в тому, що господареві автомобіля доведеться кілька днів ходити пішки, відремонтувати рейку швидше неможливо. Це, тим не менш, залежить від характеру пошкоджень.

Рульова рейка, ознаки несправності

Причини зносу рульової рейки

Основні причини зносу рульової рейки, це наші дороги, а якщо бути точним – постійна тряска на вибоїнах і пилові вулиці. Якщо ви не любитель пригальмовувати перед ямами на дорозі, вам необхідно готовим бути до того, що рейка почне стукати досить швидко. А якщо ви не хочете в один страшний момент зрозуміти, що цей вузол протікає, то перевіряйте цілісність пиляків на рейці частіше. Необхідно тільки прогавити маленьку дірку, як в середину рульової рейки стане потрапляти бруд, що швидко призводить до зношування ущільнювачів. І з’явиться текти.

Більшою мірою працездатність гідравлічної рульової рейки залежить навіть не від умов на дорозі, а від самих водіїв. Деякі водії взимку кидають на морозі власний автомобіль з вивернутими колесами.  Це призводить до того, що гідравлічні рульові рейки ламаються. Регулярно забувають вчасно замінити гідравлічну рідину в системі гідропідсилювача керма, що теж може привести до передчасного зношування. Тут вже нарікайте на себе, як кажуть.

Дуже часті несправності-знос штока, повзуна і ущільнювачів. Через велику трудомісткості все роботу з рульовою рейкою дорого коштують. Але не варто рвати волосся з тімені, якщо ви виявили стуки в підвісці, відчутно віддають в рульове колесо. Просто може бути, зносилися кульові з’єднання на рульовій тязі або наконечнику. Вважайте, що ви легко відбулися, якщо це так і є. Тяги для системи рульового управління на автомобілі з Японії коштують сьогодні практично недорого. Та й ринок даних деталей досить добре розвинений, тут у вас обов’язково є вибір між дуже дорогими незвичайними тягою і наконечником, або більш недорогими, але теж досить якісними Південно-корейськими аналогами. Набагато гірше справи йдуть у власників німецьких машин. Особливо у Mercedes-Benz. Вартість вузлів рульового управління для» німця » висока, та й придбати їх дуже непросто. Але на даний момент російські автомеханіки навчилися без руйнування корпусу вироби відтворювати кульові з’єднання.

Не потрібно опускати руки, навіть в тому випадку, якщо при діагностиці розкриється, що стукає рульова рейка. Більшість рейок добре піддається регулюванню. Протягом всієї роботи може ослабнути кріплення підшипника, завдяки цьому і стукає рейка. Такий дефект регулюванню цілком піддається. І займає ця процедура 20-25 хвилин.  Однак якщо підшипник не підтягнути вчасно, то після закінчення двох-трьох місяців муки пекла вам гарантовані. Доведеться розбирати рейку, замовляти ремкомплект і капітально ремонтувати вузол.

Рейку необхідно дуже ретельно відмити, після розібрати. Виміряти знос штока і втулки, перевірити стан ущільнювачів. Дуже часто страждає втулка (підшипник ковзання горизонтального штока). А справа вся в тому, що таким неподобством на дорогах,  не може похвалитися ніяка інша країна. Завдяки цьому переважна більшість зарубіжних автомобілів проектується в розрахунку на чудові дороги, а тому і матеріали для виробництва втулок застосовуються недорогі. Зрештою втулки вже після декількох, досить великих ударів, втрачають власну форму. На деяких недорогих автомобілях деталі ці мають досить пристойний зазор з самого початку, іншими словами кермові рейки у них починають підстукувати при певному положенні керма фактично з самого початку.

У багатьох «японок» ресурс рульової рейки при правильній експлуатації складе близько 150 — 200 тис.км пробігу. Ресурс пройшла хороший ремонт рульової рейки буде дорівнює близько 70% від ресурсу нового вузла, так що при грамотному виборі автомеханіка по ремонту рульової рейки вам не доведеться ще один раз звертатися з аналогічною несправністю в автомобільний сервіс.

Ремонтується, в принципі, все, але пошкодження бувають такі, коли ремонт робити вже недоцільно – витрати коштів, часу і праці будуть настільки високими, що буде простіше придбати і поставити вузол в зборі. Правда, коштує нова рейка занадто дорого. Так що напрошується висновок: стежити за станом рульового управління, прибирати вчасно маленькі поломки набагато бюджетніше. І вам не знадобиться потім платити досить високі гроші.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button