Новости компаний

Генератор енергії морських хвиль показав раптово велику ефективність

Генератор енергії морських хвиль показав раптово велику ефективність

Інженери компанії Wave Swell Energy (Австралія) розробили морську платформу UniWave 200, яка завдяки діям з хвилями, що набігають, створює в спеціальній камері зміни тиску повітря, приводячи в дію турбіну, що виробляє електричну енергію.

По суті, UniWave 200 — буксирувана плавуча електростанція, яку транспортують у будь-яку точку берегової зони, вона інтегрується в місцеву енергосистему. Вона сконструйована таким чином, що хвилі, які набігають, « заганяють » воду в спеціалізовану бетонну камеру, де в результаті піднімається тиск, що виштовхує повітря через випускний клапан.

Під час « відкату » хвилі вода йде, створюючи в камері вакуум, унаслідок чого повітря починає всмоктуватися через розміщену у верхній частині UniWave 200 турбіну. Лопаті турбіни починають обертатися, а вироблювану енергію подають у мережу по прокладеному кабелю.

Генератор енергії морських хвиль показав раптово велику ефективність

Основна особливість технології від WSE — одностороння генерація. В аналогічних « хвильових » пристроях до цього застосовували більш складні двонаправлені турбіни, де потрібно налаштовувати крок лопатей і перенаправляти потік повітря. Турбіни типу UniWave 200 дешевші та простіші, а їхнє надводне розташування гарантує більший службовий термін.

Конструкційна особливість UniWave 200 забезпечує їй легку інтеграцію в захисні берегові споруди — хвилерізи та дамби, що водночас дає змогу зберігати прибережжя й отримувати екологічно чисту поновлювану енергію.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button