Полезно знать

Правила вибору залізобетонних колодязів, поради щодо вибору

Мережу Автономної або централізованої каналізації відводять каналізаційні води в каналізаційні водоприймальні колодязі. Плюс до всього відзначимо, що є й інші різновиди колодязів, які забезпечують постійну роботу системи каналізації.

Створюватися колодязі для каналізації можуть з пластмасових труб великого діаметру, будується з цегли або кілець залізобетону які можна замовити за посиланням бетон Хуст. В цьому випадку розглянемо особливості монолітно бетонних колодязів і правила їх вибору.

Класифікація колодязів за призначенням

Всі колодязі для каналізації можна розділити на наступні групи:

Правила вибору залізобетонних колодязів, поради щодо вибору
 • Контрольний.
 • Оглядовий.
 • Промивний.
 • Дощовий.
 • Відстійний.
 • Перепадные.

Кожен тип має власні специфіки, які потрібно брати до уваги.

Монтовані стандарти

Вирішальним моментом назвемо те, що кільця з бетону виробляються відповідно до встановлених норм ГОСТ 13015-2003 і ГОСТ 8020-90. Більшість виробників застосовують інші стандарти. Тому, якщо вас цікавлять кільця для криниці ціна актуальна є на сайті khust.zgbk-etalon.kh.ua.

Під час вибору розглянутого будматеріалу необхідно приділяти увагу тому, щоб виробник дотримувався всі встановлені стандарти. Вони визначають такі моменти:

 • Прочностный показник.
 • Діаметр і крок розташування армуючих прутів.
 • Марку застосовуваного бетону.
 • Показник проникності поверхні.

Якщо кільця не будуть відповідати встановленим нормам, то експлуатаційний період створюваної конструкції і її надійність значно зменшуються.

Правила вибору залізобетонних колодязів, поради щодо вибору

Плюси і мінуси кілець залізобетону

Перш ніж розглянути правила вибору кілець залізобетону, необхідно приділяти свою увагу їх позитивним якостям:

Використанням передових технологій виробництва дало можливість отримати кільця великої міцності і надійності. Щорічно виробники вдосконалюють технології виробництва, що не тільки збільшує робочі якості, але зменшує вартість виготовлення виробів.
У наш час при виготовленні кілець залізобетону створюються спеціалізовані виступи, які значно спрощують складальний процес конструкції.
Якщо є наявність техніки для підйомних робіт можна значно полегшити настановні роботи. Для зачеплення певних секцій створюються спеціалізовані елементи кріплення.
При використанні кілець залізобетону можна створити конструкцію фактично будь-якої глибини і з високими показниками міцності.
Багато кільця мають спеціалізовані отвори для скоб, які застосовуються в якості сходів.
Але існує і кілька серйозних недоліків, серед них відзначимо велику ціну, значну вагу і необхідність в проведенні періодичного обслуговування.

За якими параметрами проходить вибір

Існує кілька рекомендацій по вибору кілець залізобетону для колодязів:

 • Діаметральний розмір. Досить важливим показником можна назвати діаметральний розмір кілець: чим більше показник, тим більше водотоннажність. Краще підбирати варіанти виконання з великим діаметром тільки в разі якщо створювати глибокі конструкції немає можливості.
 • Ширина однієї секції: чим більше цей показник, тим простіше проводити будівництво колодязів. З підвищенням ширини значно збільшується і вага однієї секції. Тому під час використання спеціальної техніки на момент проведення робіт пов’язаних з будівництвом можна підбирати секції з високим показником ширини.
 • Товщина стінок. Міцність однієї секції залежить від досить різних показників, в тому числі від товщини стінок. Чим більше рівень ширини стінок, тим більше міцність кільця, але її вага і вартість також стають більше. Товщина стінок стандартизована.
 • Марка застосовуваного бетону. Існують дуже багато різних марок бетонів, кожен має власні специфіки. Високої міцності бетон володіє дуже високою міцністю, і плюс до всього вартість значно збільшується.
 • Необхідно виділяти велику увагу якості посилення заготовки. Армуючий шар на себе приймає значну частину навантаження, вважається відповідальним елементом. Ознака хорошого посилення-присутність дротяної сітки. Зважаючи на складність процесу виробництва в продажу зустрічаються кільця поганої якості, армування яких представлено всього декількома секціями тонкої дроту.
 • Відповідність форм кожної секції навіть вважається дуже важливим показником. Їли одна з секцій буде мати відхилення за формою, то створити непроникну конструкцію буде не легко.
 • Ще однією важливою рекомендацією можна назвати те, що перед покупкою розглянутого матеріалів для колодязів для каналізації необхідно перевірити наявність у продавця сертифікат якості.
Правила вибору залізобетонних колодязів, поради щодо вибору

Чому не потрібно застосовувати саморобні Колодязного кільця

У наш час можна купити різні матеріали і матеріали для самостійного створення різних конструкцій з бетону. Однак професіонали не радять самостійно робити роботи по створенню каналізаційних кілець з наступних причин:

 • Якщо в ході виконання роботи допустили помилку або шлюб, іншими словами ймовірність перекошування конструкції. У разі перекошування протягом певного часу навантаження, що надається зовні грунтом і всередині стічними водами, буде причиною порушення герметичність і виникнення інших проблем.
 • Навіть витримуючи правильну геометрію, важко досягти плоскої поверхні. Те. Наскільки рівною будуть дотичні поверхні, залежить герметичність створюваної конструкції.
 • Сучасні варіанти виконання кілець, вироблених на заводах, мають армуючі кільця. Самостійно провести армування вельми не легко.
 • Геометрична точність і площину поверхні визначають те, що кільця точно будуть підходити один до одного по пазах. Пази збільшують міцність системи, а ще набагато збільшують її герметичність.
 • Під час використання саморобних варіантів виконання, в основному, установчі роботи значно ускладнюються.
 • Помилки які з’явилися на момент дозування всіх компонентів можуть виявитися причиною швидкого зносу кілець, при цьому в багатьох випадках провести роботи по відновленню буде не можливо.
 • Тимчасові і грошові витрати, а ще відносно низька якість одержуваного вироби визначають те, що сьогодні не багато беруться самостійно робити кільця з бетону для колодязя для каналізації.

Сфера використання кілець з бетону

Під час вибору кілець також потрібно брати до уваги і призначення колодязя для каналізації:

 • Підходять бетонні кільця для створення водоприймальних колодязів. Великий діаметр і велика міцність визначають те, що з них можна створити конструкцію з високим показником водотоннажності. Тому якщо пропускна здатність системи каналізації висока, то дуже часто вибирають конкретно цей тип матеріалу.
 • Перепадні конструкції призначаються для зміни рівня протікання каналізаційних вод. На ділянках з непростим рельєфом дуже часто необхідно змінювати рівень розміщення трубопроводу, і для цього дуже часто встановлюють перепадні колодязі. Для створення аналогічної конструкції можна застосувати і кільця з бетону: вони витримають високе навантаження, поверхня не стирається під впливом стоків.
 • Дощові колодязі призначаються для накопичення води після дощу. Якщо це необхідно відвести каналізаційні води від ділянки, то можуть встановлювати накопичувальні конструкції.
 • Загалом можна абсолютно чесно сказати, що кільця з бетону підходять в разі, коли необхідно отримати хорошу і довговічну конструкцію.

Як визначити потрібний діаметр

Найбільш основним критерієм можна назвати діаметральний розмір кілець. Для побутового виконання підійде конструкція, висота якої становить приблизно 2-2,5 метра. Під час проектування системи насамперед розраховується необхідний обсяг для накопичення нечистот протягом 1-1,5 місяця.

Приклад розрахунку наступний:

 • Показник обсягу розраховується так: висота множиться на показник діаметра в квадраті, а ще на число Пі (V=l х 3,14 х R2).
 • Частина інформації відома: стічний обсяг, що утворюються в місяць, можна взяти з середньостатистичних показників, висота конструкції близько 2-х метрів.
 • Якщо протягом місяця виходить близько 7-ми кубів води, а висота конструкції 2 метри, то провівши математично розрахунки можна отримати результат діаметрального розміру кілець в два метри. А ось товщина стінок визначається виробником виходячи з встановлених стандартів. Висота однієї секції може сильно відрізнятися.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button