Новости компаний

Відмостка з асфальту навколо будинку: переваги та недоліки вибору

Досвідчені будівельники та майстри вважають якісну відмостку навколо приватних або ж багатоповерхових будинків одним з найважливіших елементів загального проєкту спорудження. Виконувати таку відмостку можна з різних матеріалів, проте саме асфальтування обирають найчастіше і цьому є практичне пояснення.

Відмостка з асфальту навколо будинку: переваги та недоліки вибору

Основне призначення відмосток навколо будинків та споруд

Формування такого об’єкту необхідне, щоб:

  • запобігти розмиванню ґрунтів біля фундаменту будинку;
  • якісно відводити воду, яка тече з даху, від основного фундаменту та цоколю споруди;
  • була можливість зручно пересуватися поблизу будівлі (відмостку часто використовують в якості доріжки).

 Щоб якісно забезпечувати результат, відмостка повинна не пропускати воду, зберігати свою цілісність протягом тривалого терміну експлуатації, залишатися стійкою до короткочасних механічних навантажень та різких змін температури повітря, а також гармонійно доповнювати візуальний ефект. Саме таким критеріям відповідає якісний асфальт, проте роботи з його укладання мають проводити виключно професіонали.

Переваги та недоліки виконання відмостки з асфальтного матеріалу

Обираючи між різними типами будівельних матеріалів, замовнику варто зупинитися на асфальтуванні прибудинкової території, оскільки:

  • роботи виконуються максимально швидко (у більшості майстрів цей процес займає пів дня, а в деяких професіоналів – декілька годин);
  • асфальт є перевіреним і досить міцним матеріалом, який стійко переносить особливості місцевого клімату, наприклад не деформується при низьких температурах та не тріскається при навантаженні;
  • за необхідності проведення ремонту не потрібно знімати все покриття, достатньо якісно обробити пошкоджену частину.

До того ж, асфальт можна демонтувати і після переробки використати повторно, а ціна асфальтування часто виходить доступнішою за інші варіанти відмостки. Це пов’язано  тим, що майстрам не потрібно застосовувати велику дорожньо-будівельну спецтехніку, а тривалість робіт вимірюється кількома годинами.

Важливо! Експлуатувати нове покриття можна відразу, як об’єкт буде здано. Це є важливим критерієм, особливо якщо порівнювати з бетонуванням відмостки. Адже цей процес вимагає додаткового армування, формування опалубки, а максимальний показник міцності покриття буде набраний протягом місяця.

З асфальтованими відмостками проблем значно менше, оскільки крім дорожньо-будівельного матеріалу працівникам потрібна лише віброплита для якісного ущільнення полотна. Якщо використовувати метод холодного асфальтування, то самі роботи можна виконувати навіть взимку.

Серед недоліків такого вибору можна відокремити менш тривалий термін служби (близько 25 років за умови професійного виконання робіт) та необхідність замовляти асфальтову суміш в уже готовому вигляді.

Відмостка з асфальту навколо будинку: переваги та недоліки виборуЯка марка асфальтових сумішей підходить для формування відмосток?

Замовляючи якіснеасфальтування в Києві саме для облаштування прибудинкових територій, варто детальніше розібрати тип асфальтної суміші, яка підходить для таких завдань. Зокрема враховується зручність укладки матеріалу та простота його ущільнення, наприклад:

  • Асфальтні суміші з підвищеним вмістом піску (типу Д.чи Г) краще та легше ущільнюється, якщо використовувати ручні вібраційні машини.
  • Марки з якісним дрібнозернистим щебнем, завдяки чому територія навколо споруд матиме естетично доглянутий вигляд.
  • Асфальтну крихту, яка доступніше за ціною і є результатом переробки старих зрізаних асфальтових покриттів (найчастіше використовується для облаштування приватних дворів та майданчиків).

Відмостки з асфальту досить прості в процесі укладання, проте важливо завчасно уточнити щодо показника водостійкості суміші. Щоб волога на поверхні не проникала всередину та не накопичувалася, відмостки роблять під нахилом 3-5 градусів від стіни будинку.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button