Новости компаний

Які дрова краще купувати? Де купити дрова?

З настанням холодів багато хто замислюється, які дрова вибрати для опалення будинку. Дійсно в нашій країні багато різних порід деревини. Але всі вони мають різні властивості. Тому, якщо ви бажаєте купити дрова треба знати їх характеристики та визначитись з метою застосування.

Яку деревину краще обрати для опалення приватного будинку?

В Україні найчастіше купують таки породи дров, як хвойні дерева, дуб, кедр, осина, береза, модрина.

Для твердопаливних колів або, якщо в будинку є піч, найчастіше використовують листяну породу деревини. В топ входять вільха та дуб. Їх будова дуже щільна, вони довго горять та мають високу тепловіддачу. Вільху важко сплутати з іншими породами, тому що на зрізі завжди є помаранчевий відтінок. Для опалення краще обирати деревину, котра росла як надалі від водойм. Перед тим, як класти її в піч треба добре просушити. Вільха має довгий термін зберігання, її ще часто використовують для копчення, тому що вона має своєрідний аромат.

Які дрова краще купувати? Де купити дрова?

Дуб – це найполярніші та найоптимальніші дрова в Луцьку та Волинській області, тим паче, що Західна частина України славиться своїми лісами, і тут дрова завжди коштують дешевше, ніж в інших регіонах. Саме дуб має найбільшу віддачу тепла та дуже економічний в користуванні. Пару гарних полін зможуть гріти понад 2-3 годин, а господарю не треба постійно бігати до печі або котла та закладати нові дрова. Завдяки дуже щільній структурі, дуб важчий чим інші породи. Проте краще не купувати поліна великого діаметра. По-перше, їх дуже важко розколоти, а по-друге, розгораються вони довго. Оптимальний варіант – це середній діаметр.

Камін та мангал, які купити дрова краще?

Як, правило в мангал йде все, що горить. Але від правильно підібраних дров теж залежать смакові властивості приготованого на мангалі м’яса, риби, овочів тощо. Найкраще підійдуть породи фруктових дерев. Це слива, вишня, або яблуня. Вони швидко розгораються, довго тліють, а головне насичують їжу неповторним ароматом. Шашлик, який готують на дровах з вишні або груші виходить дуже смачним. Тим паче їх просто та швидко розколоти, вони мало виділяють смол.

Які дрова краще купувати? Де купити дрова?

Практично у всіх на подвір’ї росте старе плодове дерево, яке потрібно буде спилювати. Такі дрова краще заготувати, щоб при нагоді в будь-яку пору року можна було приготувати смачні стейки на мангалі, або запекти скумбрію.

Для каміна підходить багато різної деревини. Але краще обрати березу, осину або вільху. Вони не мають дуже високої тепловіддачі, в них мало смоли, тому практично не засмічується димохід. Такі породи довго зберігаються та швидко розгораються. До речі, вишню або сливу не треба класти до каміна, вони дуже коптять, а це небезпечно для здоров’я людини.

Найкращі варіанти дров для лазні

Ще в стародавні часи для сауни завжди обирали березу. Вона не тільки дає гарне тепло, швидко нагріває лазню, а й має бактерицидні властивості. В березі багато дьогтю, тому вони  швидко займаються та довгий час здатна підтримувати необхідну температуру.

Хвойні породи також відмінно підійдуть для парної. Ці дрова не використовують для опалення будинків, тому що в них багато смол та ефірних олій, також вони мають своєрідний запах. А для лазні – це навпаки здорово. В помірній кількості такі смоли та масла дуже гарно впливають на оздоровлення людини та насичують парну неймовірними ароматами.

Як правильно обрати та зберігати деревину?

Перше, на що слід звернути увагу – це стан деревини. Вона не повинна бути сильно вологою. Якщо дрова трухляві, то вони миттєво згорять й не дадуть тепла. Особливо важливо впевнитись, що вам привезли саме той сорт дров, який ви замовляли. Не купуйте старі поліна, краще коли дерево зрізали та розпиляли за кілька місяців до продажу.

Мало просто купити дрова якісні, щоб вони не втратили свої властивості треба їх правильно зберігати. Вибирати необхідно місце з невисокою вологістю та бажано не далеко від дому. Якщо такого ангара або сараю нема, треба облаштувати місце на землі та зробити для них гідроізолюючу підкладку, а потім обов’язково накрити тентом. Складати поліна треба так, щоб між ними могло вільно циркулювати повітря, таким чином вони не гниють.

До того моменту, як ви будите складати дрова, треба їх ретельно просушити, а колоти та розпилювати потрібно обов’язково перед настанням холодів.

Які дрова краще купувати? Де купити дрова?

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button