Советы и рекомендации

Що таке тріщини в конструкціях вашого будинку

Закладення тріщин в стіні (на стінці, в стінках) повинна відбуватися тільки після того, як визначена причина їх появи. Досить часто тріщини в стінках з’являються через фундаментної просадки, під час будівництва якого допустили помилку. Фундамент може почати руйнуватися під дією вод грунту, сильних низьких і високих температур, руху грунту і т.д. Без з’ясування причини утворення тріщин не варто приступити до їх ремонту «економ-класу», адже це спричинить за собою погані наслідки і може привести до аварійного стану всієї споруди.

Чому пішла тріщина в стіні будинку, який вже не вмощується?

У набагато обжитих і здається, міцних будинках, тріщини з’являються абсолютно раптово, і зазвичай безпосередньо вони найбільше лякають жителів. Причини в даному випадку можуть бути дуже різними.

Порушення будівельні технології, при якому була невірно зроблена перев’язка кладки стіни з цегли. Довгий час все в добре, а потім з’являється розлом, який ще й важко закладати.
Порушення технології прокладки комунікацій. Відбувається, що спочатку будують будинок, а потім підводять комунікації, завдяки чому обкопують фундамент, – це одна з частих причин горизонтальних тріщин в стіні. Також тріщини у фундаменті треба також виправляти.
Фундамент може осісти і сам по собі, наприклад, через невірно розрахованої навантаження або недостатньо кваліфікованого проектування без спеціальних розрахунків. Від цього часто страждають господарі приватних будинків, які не проводять інжинерні дослідження, не вивчають особливості грунту, вибирають неправильний тип підстави. До причин тріщин в стінках також можна віднести невірно покладений пісок під підставою, або невраховані під час будівництва грунтові води.

Як зрозуміти чи небезпечні тріщини в стіні?

Ми вже з’ясували, що абсолютно не завжди тріщини в стінах несуть велику небезпеку. Як же зрозуміти, коли варто вживати серйозних заходів?

 • Нові тріщини-сигнал тривоги. Вони можуть виникати навіть у будинках, яким більше 100 років. Головна причина-вібрації через посилення дорожнього руху, або будівництва недалеко.
 • У нових будинків період ризику-перші 5 років. Після цього часу відбувається нормальна усадка будівлі.
 • Особливо небезпечні тріщини виникли після перебудови будівлі. Це означає, що стіни і підстава не справляються з новими навантаженнями. Основний показник-Динаміка. Якщо тріщина зростає, необхідно негайно вжити заходів. Щоб простежити за цим, нанесіть контрольну смужку маркером або невелику смужку з гіпсу. Зробити це просто: беріть трохи гіпсу і приліпити зверху, на тріщину. Якщо через 2-3 тижні тріщина не виникне і на мітці, значить дефармація не збільшується.
 • Якщо гіпс потріскається, потрібно стежити за ситуацією ще 8 – 10 тижнів і при її розширенні звернутися до професіоналів будівельникам.

Фахівці відзначають тріщини в кладці з цегли за такими ознаками:  

Що таке тріщини в конструкціях вашого будинку
 1. Причина утворення: конструктивні, деформаційні, усадочні, температурні, знос;
 2. Вид руйнування: розрив, розчавлювання, зріз;
 3. Напрямок: Горизонтальні, Вертикальні, похилі;
 4. Обрис: криволінійні, прямі, замкнуті (не доходять до краю стіни).
 5. Глибина: наскрізні, поверхневі;
 6. Ступінь небезпеки: не небезпечні, небезпечні;
 7. Час: стабілізовані, не стабілізовані.
 8. Величина розкриття: волосяні (до 0,1 мм), дрібні (до 0,3 мм), розвинені (0,4–0,8 мм), Великі (1 мм і більше).

Закладення тріщин шнуром

У продажу є шнури і стрічки для забивання тріщин. Вартість засобу не така вже копійчана, зате такий спосіб досить надійний і може використовуватися і на горизонтальних, і на поверхнях розміщених вертикально.

Що таке тріщини в конструкціях вашого будинку

Переваги шнурів в тому, що вони довговічні і добре герметизують недоліки в стіні. Ними сміливо можна користуватися під час зими в найсуворішу погоду і для робіт зовні. Стрічку вибирають за розмірами, а до цього всього до неї йде герметик на поліуретановій основі для бетону з пістолетом.

Підготовку тріщини роблять також, як ми вже описали вище. Важливо чітко собі уявляти розміри і глибину дефекту, щоб вибрати саморасширяющийся шнур.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button