Советы и рекомендации

Меблеві доводчики

Для початку давайте розберемося, навіщо потрібні доводчики і що це таке. У меблів вони служать для того, щоб плавно і безшумно закривати дверцята шаф і відповідають за «самозакривання» або «дотягування» ящиків.

Багато хто вважає, що така фурнітура на кухні не потрібна і вважають її надмірністю. Мовляв за бажанням і акуратностю дверцята не стукатимуть. Справа в тому, що при звичайному використанні фурнітура швидше зношується, а фасад псується. Ще один важливий аспект на користь доводчика. Так як двері тепер закриваються плавно і не поспішаючи значно знижена ймовірність травм. Особливо це стосується дітей – значно знижується ризик травмування дітей, бо вони ох які неслухняні та допитливі та намагаються скрізь залізти. Тому щоб не мати проблем у майбутньому краще додати трохи грошей та купити доводчики для меблів.

Тепер ми розповімо докладніше про різні конструкції та способи їх використання.

Найпоширеніші моделі для дверей, що використовуються в шафках на кухнях.

Вони дуже прості та легко використовуються, адже доводчик вбудований у плече меблевої петлі. Зібрали меблі та все готово. Принцип роботи дуже простий – це додаткова деталь у конструкції петлі. Як правило, це масляний або пружинний амортизатор. При відкритті поршень зводиться та приймає робоче положення.

У деяких моделях можна регулювати швидкість роботи, а в деяких відключати цю функцію. Наприклад, якщо стоїть кілька петель і дверцята зачиняються дуже повільно. Також є моделі, де механізм вбудований в чашу петлі.

Другий тип – накладний доводчик. Він накладається вже на встановлену фурнітуру. Відмінно підходить для тих, хто заздалегідь не подбав про встановлення. Він робить із звичайної петлі петлю з доводчиком.

Меблеві доводчики

Ще один популярний елемент меблевої фурнітури – газовий врізний амортизатор. Він, згідно з назвою, врізається в торець шафи поруч із ручками чи петлями. Але можна монтувати і накладним способом. Але є недоліки у цього пристрою — він чудово працює з великими важкими дверцятами, але практично не працює з легкими.

З дверними пристроями розібралися, а як справи з ящиками.

Тут переважно йдуть вбудовані конструкції. Наприклад, напрямні з інтегрованими доводчиками. Це використовується у таких системах як тандембокс.

Але що робити якщо гарнітур вже зібрано або ви купили житло з меблями? Не хвилюйтеся, для направляючих ящиків також є окремі додаткові доводчики. Однак вони не дуже зручні і займають місце у шафі.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button