Новости компаний

Гібридна яхта X-Yacht може застосовувати для руху три різних енергетичних джерела

Гібридна яхта X-Yacht може застосовувати для руху три різних енергетичних джерела

Данська компанія X-Yachts одночасно з фінською Oceanvolt представила першу у світі яхту Х4.9Е, яка може рухатися не тільки під вітрилом, а й за допомогою електричної силової установки (іншими словами, акумулятора) і двигуна на дизелі. При цьому в першому і третьому випадках відбувається зарядка батареї судна.

Oceanvolt забезпечила Х4.9Е двома 10-кіловатними 48-вольтовими приводами для вітрил SD10 з літій-залізо-фосфатними батареями ємністю 28,8 кВт?год. Ця система може гарантувати 12-тонній 15-метровій яхті швидкість практично в 7,5 кілометрів на годину на ділянці понад 90 км, після цього їй знадобиться підзарядка.

Щоб не переривати цікаву морську подорож, капітану знадобиться лише запустити генератор на дизелі Fisher Panda потужністю 11 кВт, який одночасно запустить двигуни приводів і почне підзаряджання батарей, для чого знадобиться трошки більше півтори години.

Гібридна яхта X-Yacht може застосовувати для руху три різних енергетичних джерела

При хорошому попутному вітрі під вітрилом і в цьому не буде необхідності, оскільки на ходу починають обертатися гребні гвинти, перетворюючись на електрогенератори. У такому режимі вони виробляють до 3,5 кВт енергії, що дає можливість повноцінно зарядити акумулятори за 8-10 годин плавання. Приблизно так само часу знадобиться для підзарядки від джерела живлення на березі.

З червня X-Yachts розпочала повномасштабні випробування Х4.9Е. Ціна поки невідома, але зрозуміло, що йтиметься про шестизначну цифру в доларах.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button