Советы и рекомендации

Вибір АКБ для автомобіля

Автомобільний акумулятор є додатковим джерелом живлячи в транспортному засобі, необхідний для роботи бортових електромереж і запуску мотора. Купівля його це непростий процес, адже необхідно розбиратися в особливостях і параметрах. Зрозуміти які зараз автомобільні акумулятори кращі допоможе наведений нижче рейтинг, в ньому зібрані найпопулярніші моделі за рекомендаціями майстрів СТО.

Вибір АКБ для свого автомобіля дуже відповідальна справа, особливо якщо ви хочете, щоб він працював справно і без нарікань. Так як батарея дуже важливий елемент, його вихід з ладу є неприємною несподіванкою. Повністю уникнути таких ситуацій не вийде, проте можна зменшити їх ймовірність і серйозність. Для цього достатньо отримати базові знання про автомобільні акумулятори: які види буває, особливості, які на сьогодні кращі, тому вибрати та замовити надійний АКБ, можно на сайті https://akku.lviv.ua.

Виділяють наступні

  1. Свинцево-кислотні. Такі АКБ створені першими. Цей варіант найпростіший. Являє собою 6 банок, в них пластини зі свинцю знаходяться в рідині з сірчаною кислотою. Подібні моделі дешеві. Ще одна перевага-електроліт можна замінювати, тому пристрій знову запрацює. Але існують і необслуговувані батареї, в яких не вийде дістати пробки з банок. Їх можна перезарядити. Але потрібно пам’ятати, що якщо елементи сильно розрядяться, то може бути втрачена ємність або пластина зруйнується.
  2. Гелеві. Вони відрізняються тим, що замість рідини використовується густий наповнювач. У АКБ термін служби довше, а також вона герметична, за рахунок чого здатна і далі функціонувати при будь-якому нахилі. Такі пристрої найдорожчі.
  3. Створені за технологією AGM. Це комбінований варіант, в якому поєднуються деталі від стандартної батареї і гелевою. Тобто застосовується електроліт у формі розчину, щоб просочувати наповнювач, розташований між пластинами. Подібний пристрій відрізняється стійкістю до вібрації, може працювати при сильному нахилі. Але при цьому акумулятор чутливий не тільки до сильного розрядження, але і до перезарядки.

Коли настає час зміни акумулятора?

Здогадатися про те, що прийшов час замінити акумулятор, неважко. Середній термін експлуатації-3-5 років, деякі доживають до 7, за умови, що з ними дбайливо зверталися, а фірма-виробник постаралася випустити якісний продукт.

Якщо машина не заводиться, а індикатор на приладовій панелі інформує про слабкий заряд акумулятора (хоча ввечері він показував повний заряд), значить батарея перестала тримати заряд.

Ще одна причина-акумулятор перестає заряджатися в принципі через втрату ємності АКБ. Довести батарею до такого стану просто — достатньо поїздити взимку на машині на короткі відстані. Під час таких поїздок батарея просто не встигає заряджатися від генератора, і її ємність поступово падає, аж до нуля.

Також одна з основних причин виходу акумулятора з ладу-банальне механічне пошкодження. Якщо в корпусі АКБ з’явилася тріщина від удару і протік електроліт, використання такого пристрою категорично заборонено.

Тягнути з заміною акумулятора не варто — Ви ризикуєте одного разу застрягти де-небудь в центрі міста (ще гірше — далеко від центру) і довго чекати свого рятівника для «прикурювання».

Бренд

Вибір вітчизняного або імпортного АКБ не відрізняється однозначністю. З одного боку європейська продукція якісніше нашої, а з іншого – існує безліч факторів, які згладжують таку невідповідність.

Торкнемося стандарту перевірки батарей. В Європі перевірка АКБ передбачає подачу навантаження протягом 30 секунд, що не призводить до падіння напруги нижче 9 вольт. У нас справи йдуть інакше. Відповідно до ГОСТу подача навантаження забезпечується протягом 10 секунд.

В результаті можна визнати, що європейські АКБ більш якісні. Хоча позитивні тенденції відзначаються і на нашому ринку. Деякі виробники пропонують продукцію, що пройшла європейську сертифікацію.

Якщо вибирати із зарубіжних брендів, то можна зупинитися на BOSH (популярність і перевірка часом). У випадку з вітчизняним виробником-це може бути, як приклад, AkTex Standard. Недобросовісні виробники більшою мірою пов’язані з Китаєм і Туреччиною.

Вибір АКБ для автомобіля

У будь-якому випадку треба гнатися не за відомим брендом, а купувати той агрегат, який за своїми характеристиками підходить саме вашій машині. Це передбачає відповідність цілком конкретним параметрам: ємність, розміри, пусковий струм і т. д.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button