Советы и рекомендации

Як вибрати якісний акумулятор для автомобіля

Щороку коли приходить зима і приходом холодів автолюбителі зустрічаються з однією і такою ж проблемою. Заведеться чи двигун після тривалого (або не дуже) простою на морозі? Чи доведеться просити у сусіда «прикурити» від його чомусь легко запустилася машини? А раптом нічого не врятує, і замість комфортної поїздки на особистому авто необхідно буде бігти на зупинку муніципального транспорту або ловити попутку?

Що відмітно, даними питаннями громадяни нашої країни спантеличуються не заздалегідь, а в дійсно останній момент, коли машина вже простояла тиждень січневих свят на морозі з включеною сигналізацією, потрібно їхати на роботу, а двигун чомусь ознак життя не подає.

Природно, жертвою гніву автовласника в даному випадку стає акумулятор, і ввечері того ж дня, в компанії побратимів по нещастю, господар рухомого майна, несподівано перетворився в нерухомість, відправляється в магазин за новим акумулятором. А замовити надійний акумулятор, можна на сайті магазину https://aku.lviv.ua

В результаті-витрачений час, не дуже маленька сума, віддана за новий пристрій, сезонне зростання виручки в спеціальних магазинах і радість для скупників б/у акумуляторів.

На які характеристики звертати власну увагу

Ось список параметрів, які необхідно регулярно пам’ятати, щоб вибрати правильно акумулятор для легкового автомобіля:

  • Ємність (Ач) – загальний рівень кількості енергії, яке батарея формує і зберігає за встановлений час.
  • Тип клем-різновид і їх розташування на корпусі. Діляться Європейський, азіатський і американський види.
  • Пусковий струм – А) — максимальне значення сили струму для запуску двигуна.
  • Типорозмір корпусу-форма і розміри.
  • Різновид батареї-діляться в залежності від обслуговуваності, а ще за складом (сурм’янисті, кальциві, змішані, гелеві та ін.)

Полярність-порядок розташування електродів на корпусі. Зустрічається зворотна (»мінус «зліва,» плюс«з правого боку) і пряма (»мінус «з правого боку,» плюс » зліва).

Параметр «ємність батареї». Це, напевно, важливий параметр, яким необхідно керуватися. Причому у будь-якої автомобільної моделі він різний.

Як і в будь-якій батареї, ємність-це показник обсягу енергії, яку може збирати під час зарядки і зберігати даний акумулятор. Його вважають в ампер-годинах. Максимальна ємність повністю зарядженого акумулятора вказується на його корпусі. Маркування має при цьому вигляд 6ст — 55, 6СТ-60, що означає, що ємність батареї не перевищує 55-60 Ач.

Ще один параметр, який зараз дуже часто застосовується, це термін, за який заряджений акумулятор зможе віддавати струм з силою двадцять п’ять ампер при 27 градусах вище нуля. При ємності батареї в 55 — 60 Ач час віддачі енергії становить близько однієї сотні хвилин. Причому необхідно виділити, що купувати акумулятор з досить значним обсягом енергії, ніж необхідно вашій машині, не варто – це марна трата коштів.

Параметр » розміри і тип підключення клем». В автопрому розміри і клемні роз’єми мають класичні розміри.

Тут у вас два шляхи-або уважно вивчити власний старий акумулятор, або звернутися в автомобільний сервіс, сказати, якої моделі у вас машина, і отримати хорошу пораду. Причому необхідно виділити, що, хоча здебільшого форма і розміри корпусів акумуляторів досить схожі, існують автомобілі, чиї батареї мають цілий кілька отличиительных якостей. Здебільшого мова йде про продукцію японського автопрому, так як у даних машин батареї зазвичай вже і вище.

Що стосується роз’ємів, то тут потрібно мати правильні дані про їх розташування. А справа вся в тому, що якщо придбати батарею з «мінусом», розміщеним на протилежному боці, то може бути кабель буде коротким і його не вистачить для правильного підключення. Або, що ще гірше, при неправильному початковому підключенні не тільки можна спалити частину приладів-споживачів енергії в салоні, але і саму нову батарею.

Чи можна оцінити стан акумулятора для автомобіля по напрузі на клемах?

Приблизно можна. При температурі 20 градусів повністю заряджена батарея, відключена від навантажень, повинна видавати не менше 12,6–12,7 в.

Що ховається за терміном «кальцієва батарея»?

Нічого особливого: це традиційний реклама. Так, значки «Ca «(а то і» Ca — Ca») на акумуляторів для автомобіля сьогодні є дуже часто, але легше вони від цього не стають. Але ж кальцій-метал куди менш важкий, ніж свинець. Справа вся в тому, що йде мова про дуже маленьких (частки або одиниці відсотка) добавках кальцію в сплав, з якого роблять пластини батарей. Якщо його додають і в позитивні, і в негативні електроди, то і виходить те саме «Са — Са». Такі автомобільні акумулятори при інших рівних умовах складніше закипають, що важливо для необслуговуваних батарей. Менше у подібних батарей і саморозряд під час зберігання. Тому «звичайних» батарей з добавками класичної сурми (їх зазвичай видає наявність пробок) зараз у продажу практично не зустрінеш! Варто сказати, що не все в них так уже й погано: наприклад, вони куди краще переносять глибокі розряди!

WET (SLI): традиційні АКБ з рідким електролітом

WET (»вологий/рідкий«) або SLI (Starting, Lighting, Ignition,» стартер, освітлення, запалювання») — це звичайний тип свинцево-кислотного акумулятора з рідким електролітом, який принципово не змінюється вже кілька десятків років. Більшість автомобілів з заводу навіть в наш час укомплектовується конкретно такими батареями: вони дешеві і добре підходять для звичайної експлуатації.

На кришці традиційної АКБ можуть бути Сервісні пробки для контролю рівня і щільності електроліту за допомогою ареометра і доливання дистильованої води — такі акумулятори називають обслуговуються. Однак їх активно витісняють малообслуговувані акумулятори MF (Maintenance-Free), необслуговувані CMF (Complete Maintenance-Free) і герметичні необслуговувані SMF (Sealed Maintenance-Free). Завдяки легування пластин кальцієм втрата електроліту в подібних АКБ мінімальна, тому долив води не буде потрібно і навіть не передбачається конструктивно. Це дратує деяких бувалих автолюбителів (акумулятор неможливо обслужити, продовживши його ресурс), але як раз це необхідно більшості сучасних любителів автомобілів: встановити АКБ під капот, нічого з нею не робити, а через пару років просто придбати нову

Але у важких експлуатаційних умовах будь-яка рідинна» класика » швидко здається. Потужна аудіосистема, додаткове світло, передпусковий підігрівач або лебідка набагато зменшують ресурс класичної АКБ. Що вже говорити про гібриди і автомобілі з системою Start-Stop, де використання звичайних wet-батарей взагалі неможливо — пластини приходять в непридатність за лічені місяці. Для цього є більш просунуті акумулятори EFB і AGM.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button