Советы и рекомендации

Що таке SEO

SEO-просування сайту можна визначити і по-іншому, а конкретно як канал для залучення на сайт трафіку і інструмент для впливу на пошукових роботів з метою досягти лідерства в пошуковій видачі.

Напрошується питання, чому настільки важливо бути власне у верхніх рядках видачі. Відповідь дає статистика пошуковиків за комерційними вимогами, іншими словами за вимогами, що відображає бажання користувачів щось купити.

З усього обсягу трафіку 95 % припадає на першу сторінку пошукової видачі, причому від 60% до 80 % — на 1-3-ю рядки. Кожен підприємець буде радий привернути подібну увагу до власної компанії (бренду, товару), тому важливо докласти всіх зусиль для потрапляння в лідери пошукової видачі.

Що таке seo звичайними словами

SEO (Search Engine Optimization, пошукова оптимізація) — це багатосторонній розвиток і просування сайту з метою потрапляння наверх в результатах пошукової видачі (SERPs).

Є й інше визначення: СЕО-канал залучення трафіку на сайт і інструмент впливу на пошукових роботів, для досягнення найвищої позиції в пошуковій видачі.

Чому дуже важливо для вас має бути потрапляння у верхні рядки видачі пошуку? А справа вся в тому, що статистика пошукових систем за комерційними вимогами (запити, в яких контекст говорить про бажання придбати що-небудь) приблизно 95% трафіку сідає на першій сторінці видачі, а 60-80% в перших трьох рядках.

І цей шматок пирога вважається ласим і бажаним для будь-якого підприємця, тому дуже важливо приділяти час попаданню в топ пошукової видачі.

Що таке SEO

SEO підходить всім, хто збирається або вже продає товари за допомогою інтернету, шукає клієнтів, замовників, партнерів та ін. має сенс зайнятися просуванням сайту, якщо:

 • ваш товар затребуваний серед широкої аудиторії;
 • у вашої компанії є інтернет-конкуренти;
 • товар дозволений для продажу на законодавчому рівні;
 • ви готові чекати результатів як мінімум пару місяців;
 • ви хочете знайти в якійсь мірі дешеві системи просування сайтів, які ефективні і надійні в регулярному залученні трафіку;
 • ви готові вкладати час і гроші у власний сайт, регулярно його розвивати і вдосконалювати;
 • ви запланували затриматися на ринку в межах власної ніші або протягом певного часу розширитися.

Для досягнення швидкого ефекту Пошукова оптимізація не підійде. Вона розрахована на довгограючий ефект. Перші результати після старту робіт над просуванням ви побачите не раніше, ніж через 2-3 місяці. А якщо вам потрібно професійне сео просування сайту, переходьте на сайт whiteo-agency.com.ua.

Поліпшення користувацького досвіду

Основне завдання пошукової системи-дати якісну відповідь на запит Користувача. Тобто вибрати серед безлічі сайтів найбільш релевантний, зручний, інформативний, авторитетний. Так, наприклад, пошукові машини беруть до уваги при ранжируванні:

 • швидкість завантаження сторінки-чим швидше завантажується, тим краще позиції в пошуку (при інших рівних);
 • адаптивність-зручність відображення у всіх пристроях, браузерах, операційних системах;
 • безпека сайту-наявність підключеного https, відсутність вірусів;
 • збіг слів із запиту з метатегами (title, description), оскільки в них знаходиться додаткова інформація про сторінку для пошуковиків;
 •  наявність відгуків, інформації про оплату, транспортування, гарантії.
Що таке SEO

Що впливає на позицію сайту у видачі

Системи пошуку звіряють запити користувачів з контентом на сторінках сайтів, але на їх положення у видачі впливають багато факторів. Для пошуковиків основне, щоб сторінка була корисною, зручною і відповідала на запит Користувача — алгоритми дуже точно визначають це. Тому до SEO відноситься:

 • Робота з технічною частиною сайту. Наприклад, велика швидкість завантаження сторінки і адаптивність. Для пошуковиків це показник зручності.
 • Гігієна сайту. Биті посилання, дублі сторінок погано впливають на SEO.
 • Текстова оптимізація. SEO-ключі, за якими пошукові машини визначають, до якого запиту підходить та чи інша сторінка. А ще унікальність, структура, грамотність і навіть наявність заборонених і стоп-слів.
 • Поведінка користувача на сторінці. Чим більше користувач знаходиться на ресурсі і активничает, тим краще. Так пошукові машини переконуються в користі сторінки. Тому відео та інтерактивні механіки позитивно впливають на SEO.
 • Зовнішня оптимізація. Посилання та згадки з інших авторитетних доменів. Так пошуковик розуміє, що сайт надійний і корисний.

За якими параметрами судять про успішність просування

Оскільки послуга ця досить дорога, то і замовник, і виконавець повинні мати можливість оцінити ефективність проведених дій. Легше і наочніше це можна зробити за двома параметрами:

 • динаміка позицій сайту по одному і тому ж запиту,
 • динаміка змін трафіку від пошукової системи.

Часто для оцінки ефективності застосовують штучні показники, які беруть до уваги кілька факторів. Наприклад, трафік може перетворитися в зв’язку з сезонним попитом, а безчесний оптимізатор може видати явище це за власні заслуги. Точно так само підняття запиту у видачі може не привести до збільшення трафіку, тому потрібно буде шукати і просувати інший, більш хороший запит.

Що таке SEO

Завдяки цьому зараз можна зустріти різні тарифи послуг на розкрутку сайтів, які припускають, наприклад, оплату за утримання позицій або за обсяг мінімального трафіку на ресурс, тобто в основу оцінки результату ставлять показники, які запросто може перевірити замовник.

Порівняння-CEO і реклама в тексті

Просувати сайти в інтернеті з метою збільшення відвідуваності ресурсу можна різноманітними способами, наприклад, за допомогою контекстно-медійної реклами, або соцмереж, PR-діяльності, крауд-маркетингу. Вибір методу просування залежить від типу проекту, цілей і бюджету господаря. Але основою просування заслужено вважається SEO.

Класично пошукове просування вважається найнадійнішим і багатообіцяючим методом. Оскільки під час роботи сайт всебічно розвивається і ставати краще. Якщо сайт займає високу позицію по популярному ключовому слову, на нього будуть регулярно приходити нові відвідувачі. Органічний трафік, як каже практика, самий конверсійний. А вкладення обов’язково окуплять себе.

Порівняємо СЕО з його основним конкурентом-контекстною рекламою (PPC).

SEO PPC
Результат відкладено у часі + Миттєвий результат
+ Обсяг залученого трафіку не залежить від бюджету Оплата за перехід
Корективи робіт потребують часу + Можливість оперативного внесення змін до рекламної кампанії
+ Довготривалий ефект, органічний трафік продовжує надходити навіть після закінчення робіт Під час зупинення рекламної кампанії потік клієнтів припиняється
+ Природне зростання списку запитів без збільшення бюджету просування рахунок Зростання списку запитів, за якими здійснюється залучення трафіку, збільшує витрати
Відсутність гарантій стабільності позицій за запитами + Фіксовані позиції

SEO-продвижение для начинающих. Основы SEO на простом языке с примерами

SEO | Заняття 1 | Що таке SEO

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button