Советы и рекомендации

Монокалійфосфат

Застосування монокалійфосфату при вирощуванні рослин допомагає збільшити їх врожайність та зробити плоди кращими якісними. Склад можна вносити з водою для поливу і застосовувати для позакореневих підживлень. За його допомогою овочі та фрукти добре збирають цукор та вітаміни. А також добрива продовжує термін зберігання плодів. Щоб препарат дав потрібний ефект, важливо дотримуватися інструкції щодо його використання.

Монофосфат калію мінеральне фосфорно-калійне добриво, кисла (калійна) сіль фосфорної кислоти. Синонімічні назви — Монокалійфосфат, Дигідроортофосфат. Детальніше дивіться за посиланням https://megachem.com.ua/ua/monokalijfosfat.html

Формула неорганічної сполуки — KH2PO4. Активні речовини у складі добрива:

 • не менше 50-52% фосфору — елемент потрібен для поділу клітин, що синтезує нуклеїнові кислоти; реальний енергетик, учасник всіх процесів обміну; без фосфору неможливе цвітіння та справжнє плодоношення; укоренювач і стимулятор зростання кореневих відростків та вегетативних частин; оберігає деформацію та раннє опадання листя;
 • 34% калію — елемент-стимулятор направлення фотосинтезу; забезпечує виведення вуглеводів із листя; учасник синтезу та оновлення білка; ущільнює стебло, протистоїть виляганню злакових культур; збільшує концентрацію крохмалю, сахарози, пектинових речовин; завдяки збільшенню тиску соку у клітинах, оберігає рослини від вимерзання під час зими, рятує від посухи влітку; стабілізує структуру ґрунтових мікроорганізмів (скупчується в мітохондріях, хлоропластах).

Особливості

Монофосфат калію має важливу особливість, яка полягає у багатофункціональності цього добрива. Засіб однаково успішний як для рослин у саду, так і для квітів, що ростуть у кімнаті. Використання хімічного монокалійфосфату не тільки збільшує врожайність, але й сприяє стійкості до грибкових захворювань, а також допомагає успішно пережити суворі зимові місяці.

Добриво призначене для внесення в ґрунт і живить рослину, проходячи через її кореневу систему. Склад вносять під час пікірування та висадки на постійне місце розсади, у процесі цвітіння та після завершення цієї фази.

Крім багатофункціональності, монофосфат калію має інші особливості.

 1. Під впливом добрива у рослин збільшується здатність утворювати пристойну кількість бічних пагонів. Завдяки цьому у плодоносних видів формується багато квіткових бутонів, які протягом певного часу утворюють плодові зав#39;язі, підвищуючи врожайність.
 2. Рослини добре засвоюють це підживлення всіма власними частинами. При її надлишку немає небезпеки нашкодити насадженням, тому що залишки добрива просто залишаться в ґрунті, роблячи його більш родючим.
 3. Монофосфат калію дозволяється комбінувати з різними препаратами, призначеними для боротьби з хворобами та шкідниками насаджень зелені. Тому планові обробки та підживлення можна виконувати разом між собою.
 4. Якщо рослинам під час їх зростання достатньо калію та фосфору, то вони не схильні до впливу шкідників та грибкових спор. Тому добриво вважається свого роду імунною стимуляцією.
 5. При внесенні в ґрунт калію та фосфору ставати кращим склад її мікрофлори, при цьому рівень pH не змінюється.

Використання на озимих колосових культурах

При затяжній холодній весні монокалійфосфат буде резельтутативним при використанні по листу в період внесення азотних добрив на початку відновлення вегетації озимих. При хорошому агрофоні матимуть ефективність листові обробки монокалійфосфат (у складі або разом з іншими водорозчинними добривами) та у набагато пізніші фази.

Використання на ярих колосових культурах

На ярих зернових монокаліяфосфат використовується у фазу кущення одночасно з азотним добривом.

Використання на ріпаку

На ріпаку використовується у фазі розетки для прискорення переходу до зростання стебла без зниження врожайності.

Використання на кукурудзі

Агрономи вважають, що листове підживлення монокаліюфосфатом кукурудзи ефективне при різкому зменшенні температури грунту, посусі, у випадках, коли рослини мало засвоюють фосфору і калію з грунту. Тому він використовується у фазу 2-3-х листя та у фазу 5-6 листя (в результаті проведення гербіцидної обробки) у кількості 2 кг/га одночасно з комплексом мікроелементів.

Переваги і недоліки

Велику популярність монокалій фосфат завоював завдяки великій кількості переваг:

 • Кристали монофосфату калію повністю розчиняються у воді. В результаті засіб засвоюється рослинами повністю.
 • Невелика витрата засобу завдяки значній концентрації монокалій фосфату.
 • Ця речовина здатна досить швидко заповнювати нестачу фосфору.
 • Застосовувати препарат можна поверхнево, по листу.
 • Після обприскування залишкові дози препарату на плодах пні викликають небезпеки для здоров#39;я на відміну від азотних добрив та мідного купоросу.
 • KH2PO4 можна застосовувати цілий рік.
 • Препарат збільшує кількість зав#39;язі, а також покращує цукристість, форму і розміри плодів.
 • Засіб безпечний як для людини, так і для тварин, оскільки не вважається отруйним.
Монокалійфосфат

Крім переваг у даного препарату існують, звичайно ж, і мінуси:

 • Застосовувати сухий засіб мало ефективно, тому для поливу та обприскування зручніше використовувати розведені розчини.
 • Ціна речовини не дуже доступна.
 • Якщо буде порушено режим та дозування фосфору та калію в кореневих підживленнях, то це буде причиною захворювання плодів.

Прекрасне мінеральне добриво, монофосфат калію не позбавлений недоліків:

 1. У грунті монофосфат калію не накопичується і досить швидко розпадається, тому підживлення ним проводиться лише розчинами (див. далі). Внесення в ґрунт твердого монофосфату калію рослинам не зашкодить, але й толку не дасть — все добрива буде втрачено;
 2. Як наслідок перед. п., монофосфат калію не підходить для передзимової підготовки насаджень у відкритому грунті, крім окремих випадків, див. нижче;
 3. Також унаслідок п. 1 монофосфат калію дуже ефективний у теплу пору сприятливого року — не жаркого і стримано мокрого. У теплицях — при достатньому освітленні та постійному провітрюванні;
 4. Ще одне негативне наслідок п. 1 — бур#39;янам монофосфат калію за смаком і на користь зовсім не менше, ніж культурним рослинам. Тому застосовувати його на городі або в саду можна радити лише культурним господарям, які мають достатньо засобів і часу для боротьби з бур#39;янами. На дачній ділянці вихідного дня, що пропалюється не часто, монофосфат калію викличе заростання ділянки всім, що хочете, крім того, що необхідно;
 5. Монофосфат калію гігроскопічний і, промоклий, втрачає власні якості. Робочі розчини на повітрі та світлі нестійкі. Тому купувати препарат необхідно в упаковках, які підходять для одноразового використання, а робочий розчин застосовувати негайно після приготування.
Монокалійфосфат

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button