Советы и рекомендации

Готуємо підлогу для гідроізоляції

Вода оточує нас скрізь. Потрапляє в бетонні будівлі ззовні та із внутрішніх випаровувань чи, наприклад, зі стяжок. Вода потрапляє у бетон через пори, які є всередині. Це шкодить бетону, та руйнує його. Щоб цього уникнути, є різні способи захисту.

Одним із варіантів захисту є гідроізоляція підлоги з допомогою спеціальних матеріалів. Перед обробкою підлоги спеціальними засобами потрібно ретельно підготувати її поверхню.

Для чого робити гідроізоляцію підлоги

Головною метою є захист основи – бетону від негативного впливу на нього вологи. Зробивши гідроізоляцію підлоги, можна мати гарантію того, що її не зруйнує ґрунтова вода чи потоп у кімнаті. Є два варіанти захисту поверхні від вологи:

  • Ізоляція бетонного перекриття в багатоповерхових будинках від води, яка може потрапити внаслідок заливання рідкої стяжки чи навіть потопу в квартирі.
  • Ізоляція нижнього шару стяжки в приватному будинку від впливу ґрунтових вод. Такі води є особливо небезпечні, адже містять у собі хімічні сполуки, що руйнують бетон.

Які матеріали можна купити для виконання гідроізоляції

Захист та гідроізоляція може виконуватися кількома варіантами матеріалів:

  • спеціальні рулони для ізоляції від вологи;
  • суха штукатурка, що містить гідроізоляційні суміші;
  • спеціальна рідка суміш чи паста, до складу яких входять різні полімери, цемент, бітум па поліуретан.
Готуємо підлогу для гідроізоляції

Поліуретан – особливий вид полімерів, молекули яких характеризуються гетероланцюговим зв’язком. Простими словами, це матеріал, який має високу міцніть, еластичність, екологічно безпечний та має властивості відштовхувати вологу. Тому ідеально підходить для виготовлення таких матеріалів, як гідроізоляція будівельних конструкцій.

Саме поліуретан є в основі багатьох гідроізоляційних рідких сумішей та паст. Такі матеріали можна замовити в інтернет-магазині компанії Alchimica.

Як підготувати поверхню перед нанесенням гідроізоляції

Якщо готується поверхня на нижню стяжку у приватному будинку, то найголовніше її вирівняти. Перед нанесенням потрібно переконатися, що основа повністю суха, адже наносити суміш на вологу не можна.

Подібно готується поверхня бетонного перекриття в багатоповерховому будинку. Тут головне – вичистити бетон від пилу, поверхня має бути чистою, сухою. Рекомендується бетон добре вимити та дати йому повністю висохнути.

Готуємо підлогу для гідроізоляції

Як наносити поліуретанові суміші

Переконавшись, що поверхня суха і чиста, можна наносити засіб. Поліуретанові суміші є в’язкими, мають консистенцію смоли. Перед роботою їх потрібно добре вимішати, щоб не було осаду. Ґрунтовка наноситься широким пензликом товщиною в два і більше міліметрів. Необхідно нанести 2-4 шари гідроізоляції. Кількість залежить від речовини та вказується виробником на упаковці.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button