Полезно знать

Корисні рекомендації, які допоможуть не потрапити на хитрощі шахраїв

Якщо шукаєте через агентства, то вирішуйте всі питання у квартирі, яку хочете зняти.
Оформляйте відносини тільки документально. Ніколи не передавайте фінансові кошти за оренду житла без складання та оформлення договору.
До підписання контракту не передавайте заставу. Усі передоплати й аванси не повинні переходити до орендаря на усних підставах. Оформляйте договір, передавальний акт, винятково після цього передавайте гроші і забирайте ключі (необхідно перевірити, чи підходять вони до замка). А якщо вам потрібна не дорога оренда квартир львів від власника, подивіться на сайті , тут гарний вибір та доступні ціни.

Перед тим, як підписати орендний договір, перевіряйте документи на квартиру, звіряючи з паспортом господаря.
Не зв’язуйтеся із сумнівними ріелторами. Дуже часто шахрайськими схемами користуються дрібні контори, представники яких виглядають добрими простаками.

Які на сьогоднішній день є види шахрайства?

У сфері обігу нерухомості існують нестандартні хитрощі, як з боку агентів нерухомості, так і самих власників. Серед найбільш затребуваних відзначимо такі:

Інформагентство

Працюють за злагодженою схемою, групою людей, з прекрасними здібностями психолога.

Заманюють орендаря.

Шахраї виставляють оголошення за надто заниженою ціною і просять клієнта приїхати в офіс, щоб скласти контракт. Після цього вони обіцяють пред’явити або контакти господаря, або надсилати смс-повідомлення з варіантами квартир.

Наприклад, у вашому місті оренда квартири львів від власників 1 кімнатної квартири в середньому коштує 15 тис. грн. протягом місяця, а вони виставляють за 9 тис. грн. з дуже якісним ремонтом. Зрозуміло, таке оголошення приваблює і ви телефонуєте за номером. Здебільшого вам відповідає мила дівчина і каже, що справді така житлова площа є, все гаразд, приїжджайте в офіс.

Такі компанії під будь-яким приводом намагаються заманити вас в офіс, кажучи приїжджайте:

  • господар буде на роботі, ви з ним переговорите, якщо все влаштує, то поїдете на квартиру і знімете її;
  • в офіс у нас укладено угоду з господарем, ми хочемо представити його інтереси і надамо контакти господаря тощо.

Пам’ятайте! Їхня основна мета — заманити вас до себе, а далі вони вже пропонуватимуть, переконуватимуть, на місці дуритимуть, щоб ви завірили договір і сплатили гроші наперед, а вже потім дадуть вам телефонний номер і поїдете на квартиру.

Обманним шляхом змушують оформити договір і заплатити наперед.

Варіант обману № 1. Вас умовили приїхати в офіс, після приїзду вони починають показувати у себе на комп’ютері підготовлені для вас квартири на вибір. Здебільшого всі квартири з пристойними ремонтами, з добротними меблями і технікою і за надто заниженою ціною.

Це, зрозуміло, радує, що стільки багато варіантів і є з чого вибрати. На цьому ґрунті замовник втрачає пильність, оформляючи договір і виплачуючи послуги агентства. Цього робити не потрібно!

Щоб розвіяти ваші сумніви з приводу обману, вони пропонують зателефонувати за телефонним номером господаря. Ви телефонуєте за вказаним номером, але людина, яка вам відповість, вважається спільником шахраїв, її заздалегідь підготовлено, у неї є аналогічна квартирна база. Припускаючи, що це справжній господар, ви запитуєте, він вам відповідає — Що чекає на квартирі за такою-то адресою, підписуєте договір і платите.

Щойно оплачуєте і приїжджаєте на квартиру знову телефонуйте, але у відповідь мовчання. Зателефонувавши в агентство, вони скажуть, що не знають, що трапилося, але готові запропонувати альтернативні варіанти. Скинувши ще кілька місць, думаєте ось зараз все закінчиться, але на вас там чекає сумна звістка — квартира вже здана. І так може бути 2-3 рази.

Загалом суть схеми полягає в тому, що в договорі зазначено — агентство надає інформаційні послуги та згідно з договором їх повинно бути не більше 3. Якщо ви не встигли орендувати квартиру, то це ваші проблеми. Послугу оплачено і надано.

Варіант обману №2. Сучасним способом шахрайства під час винаймання квартири у 2022 році, вважається, що фотографії в оголошенні не відповідають реальності.

Привертається увага вартістю, ви телефонуєте за оголошенням, де кажуть, що квартира є, все сходиться з описом і фото.

Ви домовляєтеся на огляд і потім хвилин через 20-30 вам передзвонює агент. Він каже, що господареві некомфортно показувати, бо часто люди домовляються і не їдуть у встановлений час. Щоб цього не допустити, господар пропонує зустрітися на роботі агентства з продажу нерухомості, привезти необхідні документи, а потім поїхати на квартирний огляд.

Рішучості в тому, що це не шахраї, додає той момент, що на роботі буде господар із документами на квартиру. Не ведіться на цей прийом!

У підсумку, ви приїжджаєте, на роботі справді є господар із документами, він розповідає про квартиру, цікавиться, де ви працюєте, чим займаєтеся, уточнює вашу кредитоспроможність, підштовхуючи таким чином вас до довіри, показує, який у квартирі чудовий ремонт. Він може аргументувати низьку ціну оренди тим, що відлітає надовго і навіть показати квитки на літак, запевняючи, що йому важливо здати квартиру надовго.

Потім співробітники агентства кажуть, що захищатимуть інтереси господаря на ексклюзивних умовах. Тому підписуємо договір зараз, а вже потім поїдемо на квартиру і підпишемо акт прийому-передачі вже без господаря, там же передамо ключі. Ви, не читаючи, підписуєте договір, обмінюєтесь телефонами з господарем, оплачуєте йому за місяць проживання і заставний платіж, їдете на квартиру з ріелтором. Однак за вказаною в договорі адресою виявиться абсолютно не той інтер’єр, що ви бачили на фото, представлених раніше.

Квартира може бути непридатною для проживання. Але ви ж завірили договір і той, хто вам показує квартиру, не хоче відповідати за господаря, з яким ви спілкувалися в агентстві.

Ви відмовляєтеся підписати акт, але в договорі зазначено, що, якщо ви не приймаєте квартиру за передавальним актом, то заплачені вами господареві гроші не повертаються. У підсумку вас обдурять на 2 місяці проживання.

Важливо! Не передавайте фінансові кошти в рахунок виплати за оренду і комісію за послуги до фактичного отримання житлової нерухомості за актом приймання-передачі. Він вважається невід’ємною частиною договору майнового найму.

Довести факт шахрайства дуже важко. Оскільки за фактом на роботі вам пред’являть уже справжні фото поганої квартири.

Як перевірити, що перед вами шахраї? Під час розмови перед угодою слід говорити, що готові приїхати подивитися квартиру, але не в офіс, а одразу на орендне житло. Якщо вас різними способами починають переконувати, то в 99 % випадків вас обманюють.

Якщо телефонуєте за оголошенням, а там кажуть приїхати на квартиру, де буде господар і агент із продажу нерухомості, то це вже більше схоже на правду. Але й тут не слід розслаблятися, приїхавши за вказаною адресою обов’язково необхідно перевірити у господаря документи:

  • свідоцтво на право на майно квартири — надається до 2017 р.;
  • виписку з ЄДРН;
  • паспорт.

Обов’язково звірте дані господаря житлової площі з представленим паспортом. Потрібно звернути увагу, яка частина житлової площі належить цій особі, її адреса. Якщо все сходиться, то господар діє законно. Лише тоді можна підписати договір.

Корисні рекомендації, які допоможуть не потрапити на хитрощі шахраївКвартиру здає не господар, а інша особа

Ви знаходите оголошення на сайті, ціна оренди квартири занижена від середньої на 3-4 тисячі грн.. Телефонуйте за вказаним телефоном, де детально все розкажуть, запитають, хто буде проживати, тобто увійдуть у довіру. Питання будуть спрямовані на те, щоб переконати його, що у вас серйозні наміри орендувати квартиру на тривалий період.

Після квартирного огляду ви готові оформити договір. Шахраї можуть діяти за одним із наданих варіантів:

Вам порекомендують не підписати договір, аргументувавши це тим, що, приміром, працює в структурах, де не можна отримувати прибуток. Такий варіант одразу не можна розглядати.
Вам говоритимуть, що це родич або друг господаря, пропонуватимуть ксерокопію його паспорта, копію свідоцтва про право на власність. Порекомендують показати дані власника в договорі, поставити підписи і все буде законно. Суворо відмовтеся від угоди!

Пам’ятайте! Представник господаря може здавати квартиру виключно за нотаріальною довіреністю. В інших випадках у нього такого права немає.

Якщо довіреності немає, то велика ймовірність, що вас обдурять при здачі цієї житлової площі. За нотаріальним дорученням договір складається на ту людину, яка вважається законним представником господаря.

Що може статися? Ви винаймаєте квартиру, платите за місяць проживання і заставний платіж. Але наступного дня з’являється справжній господар і починає дізнаватися, на якій підставі проживаєте в його квартирі. Він пред’явить оригінали власних документів і матиме право виставити вас із квартири.

У підсумку ви залишаєтеся без житла і грошей, що сплатили.

Повторна здача житлової площі через суборенду

Так само, як і другий варіант, коли знаходиться квартира за заниженою ціною, ви телефонуєте, уточнюєте деталі. Приїжджаєте на квартиру, все збігається з фото з оголошення і ви готові оформити договір. Після цього шахраї кажуть, що квартира здається на підставі договору суборенди і його, в основному, покажуть.

Не рекомендується підписати договір суборенди, оскільки законні документи на власність квартири ви не зможете перевірити, ніхто не дасть їхні оригінали. Нададуть тільки ксерокопії, а їх підробити досить просто.

У підсумку з’явиться господар житла і виселить вас.

Громадянин, який знімає житло, не має права від власного імені передавати іншим особам квартиру в найм. Тому, укладаючи угоду, уважно подивіться на надані документи, де вказано господаря приміщення.

Непорядний на руку наймодавець

«Хитрий» договір, що дає можливість господареві одночасно виставити квартиру на продаж і отримувати дохід від оренди.

У цьому варіанті квартира сподобалася, все в ній влаштувало, господар показав законні документи.

Власник квартири заздалегідь знаючи, що цю квартиру він продає, видалив у договорі пункт про те, що він не має права продати квартиру протягом періоду оренди. Ви підписуєте договір, знімете квартиру, проживете там місяць, але тут господар оголошує, що виставляє її на продаж. При цьому каже, що ви зможете продовжувати там жити, проте вона буде продаватися.

У підсумку регулярно ходитимуть люди й дивитимуться квартиру, до того ж іноді господар проситиме вас показати її майбутнім споживачам.

Важливо! Слід уважно читати договір перед його підписанням. У ньому має бути пункт, що в разі порушення періоду дії договору наймодавець зобов’язаний повернути суму застави і виплатити компенсацію, що дорівнює заставному платежу. Іншими словами, всю суму за оренду + компенсацію в тому самому розмірі.

Корисні рекомендації, які допоможуть не потрапити на хитрощі шахраїв

Ще 3 хитрощі, що виманюють гроші:

Інформаційну базу номерів. Не варто погоджуватися на оплату послуг агентства з вибору житла, що пропонує тільки інформаційну базу. Сенс полягає в тому, що вони передають клієнту контактні номери наймодавців за відносно невисоку плату. Далі потрібно буде діяти самому: домовлятися, оглядати, оформляти договір. При цьому немає гарантії, що ці номери виявляться справжніми і квартири вже не здані.
Продаж доступу до клієнтської бази. Відносно новий спосіб обману клієнтів. Полягає в продажі доступу до нібито регулярно оновлюваної бази з оренди житла. По правді кажучи виявляється сайт, на якому розташовані старі оголошення.
Передоплата на стільниковий. Шахрай втирається в довіру, ставлячи безліч запитань і наприкінці просить перевести 1-2 тис. грн. на стільниковий, як завдаток.

Як відшукати квартиру в оренду без посередників від господаря

Більшість людей вважають за краще не звертатися до допомоги ріелтора, а шукати квартиру в оренду самостійно. Відсутність посередника рятує від додаткових витрат, але попросить трошки більше сил і часу.

Квартиру від господаря можна просто знайти й винайняти самостійно, адже більшість тих, що пропонують продавці нерухомості, є у вільному доступі на відомих ресурсах.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button