Полезно знать

Як вибрати паркетну дошку для будинку

За якими параметрами підбирати дошку з паркету? Який виробник дошки паркетної краще? Розглянемо, яка порід дерева краще, характеристики різних марок, яка масивна дошка дешева і хороша.

Масивна дошка — це покриття для підлоги, виконане з натурального дерева. У квартирі або будинку подібний підлогу підносить затишок, тепло і екологічність дерева, служить не один рік, виглядає благородно і шикарно.

Однак виконати вибір дошки паркетної, не розбираючись в матеріалі і фірмах-виробниках буває не так і просто. Наш огляд дасть можливість зрозуміти, яка масивна дошка краще власне для вас.

Будова дошки паркетної

Дошка паркетна собою являє конструкцію з трьох міцно склеєних шарів, покладених один до одного під кут 90 градусів. Нижній опорний шар товщиною до 4 мм з фанери або хвойного дерева може бути цілісним або зібраним з 2-ух частин.

Перпендикулярно нижнього шару лягають рейки з сосни або їли. Товщина даного шару 12-20 мм, на нього ріжеться замок.

Після йде шар знаходиться зверху з дорогих і твердих сортів дерева. Товщина його 0,5-6 мм. Зверху для захисту дошку покривають лаком або спеціальним складом масло — віск.

Обробляти деревину можуть по-різному — стругати, вибілювати, брашірованная, тонувати в різні відтінки.

І якщо підлоги з дерев’яного масиву повністю зроблені з твердої благородної деревини, з цієї причини досить дороги, то ціна дошки паркетної в кілька разів нижче завдяки застосуванню шару з сосни / їли.

Види дошки паркетної

Для шару знаходиться з зовнішньої сторони дошки застосовуються різні деревні сорти, частіше це дуб, а підлогу називається — дубова масивна дошка. Відрізняється дошка з дуба міцністю за шкалою Брінелля 3,7 (стандарт), великою стійкістю до зносу і стабільністю розмірів при змінах показників вологи і температури. Дубова текстура — це класика, яка буде доречно виглядати в самих різних інтер’єрах, добре вибір представлений відтінками від білих і натуральних до дуже темних і чорних.

Європейський горіх має велику твердість, ніж дуб, виглядає вишукано, стійке до впливів механіки. Масивна дошка з ясена — ще один міцний варіант, стійкий до дуже високому навантаженні. Клен підкорює споживачів власними красивими світлими відтінками, красиві і гармонійні також яблуня і вишня, втім надійність мають нижче типовий і вимагають дбайливого ставлення. Бук з твердістю 3,8 — теж дуже популярний вид деревини.

Масивна дошка екзотичних порід дерева обійдеться набагато дорожче. Виглядає вона просто прекрасно, роблячи підлогу шедевром інтер’єрного мистецтва. Крім краси підлоги володіють твердістю більш 4. Кемпас — деревина дуже міцна і однорідна, має позолочений колір, але вона практично не переносить збільшення вологи. Венге — дуже темна, майже чорна деревина з великою стабільністю розмірів. Мербау має відтінок коричневого з проблисками золотого, а підлоги з даного дерева міцні, стійкі до дуже високим робочим навантаженням.

Масивна дошка відрізняється і по дизайну, який ймовірно буде одно-, 2-ух — або трисмуговим. Односмугова масивна дошка обійдеться набагато дорожче многополосних.

Покриття для підлоги випускається в різноманітних розмірах: довжина в більшості випадків 2-2,5 м, ширина в межах 20 см, товщина також змінюється.

Шар знаходиться зверху деревини як правило має різну селекцію. Вона показує, на якому рівні підбиралися планки дерева за способом розпилу, комбінуванні відтінку і текстури, наявності недоліків. Виділяють наступні основні види селекції (сортування):

  1. Рустик — розпил виконаний під самим різним кутом, можливі дрібні тріщини, поглиблення, заболонь і найрізноманітніші відтінки.
  2. Натур — розпил паралельно по довжині стовбура або по дотичній до товщини, відтінки мало відрізняються, вади незначні.
  3. Селект — розпил тільки уздовж довжини стовбура, без недоліків, дошки в одній колірній палітрі і співмірні за малюнком деревини.

Є й додаткові деревні сорти, наприклад, економ — не має на увазі будь-якого відбору. Кантрі — сорт з акцентом на індивідуальні особливості деревини — сучки, малюнок.

Як вибрати хорошу паркетну дошку, якщо ти не будівельник?

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button