Полезно знать

Як урізноманітнити дозвілля дитини-підлітка: 3 цікаві ідеї

Ще кілька років тому діти мали чимало способів провести час цікаво та з користю. Але спочатку все зіпсував коронавірус, через який свою діяльність припинили навчальні та розважальні заклади, спортивні секції. Потім почалася війна, яка перевернула все догори дриґом.

Але життя продовжується, і діти повинні мати можливість розвиватися згідно з віком. Хоч зараз багато можливостей розваг обмежено, є кілька оригінальних способів організувати дозвілля для дитини навіть в умовах надзвичайного стану.

Як урізноманітнити дозвілля дитини-підлітка: 3 цікаві ідеї

1. Спортивне орієнтування або квести на природі

Спортивне орієнтування на місцевості здавна було доступним для кожного і досить захопливим видом спорту. Завдання полягає в необхідності відвідати контрольні пункти, позначені на карті. Знайти їх треба на незнайомій місцевості за допомогою мапи та компаса.

Зараз популярними стали квести, сенс яких полягає в пошуках артефактів, захованих у лісі.

Підлітки, які проходять подібну практику, набувають корисних навичок. Вони навчаються читати мапу, приймати рішення у нестандартних ситуаціях, помічати деталі. До того ж перебування на природі гуртом і разом з дорослими сприяє розвиткові соціальних навичок. Фізична активність на свіжому повітрі теж нікому ще не завадила.

Як урізноманітнити дозвілля дитини-підлітка: 3 цікаві ідеї

Зараз є гаджети, які допомагають побудувати маршрут, тому ними під час гри користуватися не бажано. Можна купити рацію для оперативного звʼязку членів групи.

2. Навчання верховій їзді

Цей різновид дозвілля може перерости в серйозне захоплення. Багато хто з дітей почав із кола на поні стежкою в парку, а через кілька років уже стартував у змаганнях.

Навчатися їздити професійно, а не лише кататися, можна років з 7–8. Багато залежить від фізичного та психічного розвитку дитини. Якщо їй цікаво і вона витримує навантаження, можна почати й раніше. Зазвичай урок триває 45–60 хвилин. Для малюків його можна скоротити до 30 хвилин.

На заняття приходять у зручних еластичних брюках, лосинах або спеціальних бриджах. Потрібне взуття на плоскій підошві або з невеликим каблуком. Якщо дитина хоче серйозно займатися, потрібно придбати шолом для верхової їзди.

3. Волонтерська діяльність

Дітям важливо відчувати свою значущість. Є особи, які дуже важко переносять перехідний вік. Вони ставляться до себе надто серйозно, вважаючи, що увесь світ дивиться на них та оцінює.

Якщо підліток тривалий час не може знайти собі місця та ролі у суспільстві, його можна направити до волонтерського центру. Завжди є ті, кому потрібна допомога. Працювати можна в будинку для літніх людей, хоспісах, у притулках для домашніх тварин.

І хай дитина не зробить щось справді значуще, але коли підліток знаходиться серед знедолених та стражденних, він починає по-іншому сприймати власне життя.

Допомога іншим — гарний спосіб здобути самоповагу та стійку життєву позицію, а саме цих якостей зазвичай не вистачає підліткам у перехідному віці.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button