Советы и рекомендации

Перевага сонячних електростанцій для власного будинку

Не звертаючи уваги на те, що серед жителів країн Європи і американців увійшло в моду обігрівати власні будинки енергією сонця, в нашій країні така технологія так і не стала популярна. Можливо це пов’язано з нашим кліматом, можливо з великою ціною обладнання та його установки.

Але все таки, ми вважаємо, що для багатьох людей буде цікаво як це працює, тим більше, що в нашій країні навіть в наш час багато віддалених куточків і місць, де не те, що відсутній газ, проте навіть електрики. Зрозуміло ясно, що тут вже варто розглядати будь-які варіанти облаштування власного будинку.

 

Як працює електростанція працює від сонця

Функціонування подібних систем засноване на принципі фотоелектричного ефекту. Полягає він у наступному:

Перевага сонячних електростанцій для власного будинку
  • потік фотонів падає на поверхні фотоелектричних батарей;
  • світло конкретної довжини хвилі — як правило видиме і частково УФ і ІЧ випромінювання — поглинається кремнієвим шаром або рідкоземельних матеріалів;
  • у робочому шарі осередків з’являється інша p / n-провідність, завдяки якій фотони вибивають з атомів напівпровідника вільні електрони;
  • їх потік собою являє постійний змінний струм, який по струмопровідних доріжках направляється в перетворювач напруги;
  • звідти до споживають пристроїв і АКБ направляється електричний струм напругою 220V, що застосовується з самими різними цілями.

В автономних сонячних електричних станціях вся згенерована енергія залишається в системі. Частина її йде на споживання, живлячи різні електричні прилади, джерела освітлення та інше електрообладнання. Інша частина накопичується в АКБ, щоб підтримувати споживання на тому ж рівні вночі і при погоді погоди. Скільки буде коштувати така електростанція працює від сонця, залежить від потреб господарів. Для будинку за містом найкращою буде СЕС на 10-20 кВт. На на час відвідуваної дачі може бути досить і 3-5 кВт.

Завдання мережевих варіантів СЕС трохи інша. Як працює Мережева електростанція працює від сонця? Вона підключена до центральних електричних мереж, а її схема містить мульти тарифний лічильник. Це дає можливість як отримувати частину відсутньої енергії з мережі, так і продавати залишки генерації державі за зафіксованими законодавством «зеленим тарифам». Оскільки останні в Україні дуже великі, господарі подібних СЕС прагнуть встановити максимально можливі потужності, що приносять більший прибуток. АКБ в таких системах не враховані.

Солнечные батареи отопления для дома. Бойлер от солнечных батарей. Солнечные панели — ТеплоКрам

Гібридний тип електростанцій працюючих від сонця в собі об’єднує можливості першого і 2 класу СЕС. Ці установки можуть працювати автономно або в режимі отримання / віддачі електричної енергії із зовнішніх мереж. Для них питома ціна кіловата потужності максимальна, оскільки конструкція повинна включати всі важливі елементи, потрібні для перших і других різновидів станцій.

Перевага сонячних електростанцій для власного будинкуЯк перейти на альтернативну електричну енергію

Щоб перейти на альтернативну електричну енергію необхідно скласти контракт з компанією надає можливість для монтажу СЕС і подальшого ведення вас за зеленим тарифом. Після пошуку і вибору Компанії Ви отримуєте кошторис і стверджуєте кількість фотоелектричних батарей для установки у вас вдома. Як тільки було підібрана сумарне число вироблення електричної енергії Монтажери-фахівці прибувають до вас на локацію і проводять список робіт які дуже потрібні необхідних для монтажу СЕС.

Ваш будинок буде оцінений з декількох параметрів: кут сонячного лугу, сонячна сторона, вплив на зовнішнє середовище. Після того ви отримали документацію, а фахівці зробили монтаж, ділянка ваш або навіть квартира може бути підключений за зеленим тарифом.

Сонячна електростанція під Зелений Тариф 5 кВт

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button