Новости компаний

5 простих порад, як вибрати ліжко

Кожна людина практично третину свого життя проводить уві сні. Саме тому від місця, на якому ми відпочиваємо залежить наше загальне самопочуття та денна продуктивність. Щоб вибрати найкращий варіант, варто враховувати цілу низку факторів: розміри виробу, матеріал виготовлення, тип основи та матраца та ін. Розгляньмо ці та інші важливі аспекти більш детально.

Розміри виробу

Оскільки ліжко є індивідуальним предметом умеблювання, то воно має відповідати зросту людини, що на ньому спить. Щоб підібрати універсальну постіль, яка буде зручною для всіх членів сім’ї, купуйте виріб найбільших габаритів, що поміститься в спальні, і при цьому не заважатиме пересуванню.

5 простих порад, як вибрати ліжко

Ось кілька головних принципів вибору розмірів ліжка:

  1. Розміри ліжкомісця не повинні сковувати рухи й заважати вільно знаходитись на поверхні. Тому формат односпальних моделей або «полуторок» має бути з запасом, сантиметрів на 20. Купуючи ліжка двоспальні, зверніть увагу, щоб їх ширина була не менше ніж 180-200 см. Це забезпечить максимально комфортний відпочинок.
  2. Якщо мова йде про двоспальні моделі, то оптимальною шириною вважається ложе, на якому власник виробу, лежачи на своїй половині та закинувши руки за голову, не заважає тому, хто знаходиться поруч. А у випадку з односпальною моделлю — дивіться, щоб лікті не звисали з постелі, а з обох боків залишалася ще трохи місця.
  3. Довжина виробу — суто індивідуальний параметр. Стандартна довжина становить 190 см, але якщо користувач високий — то краще знайти версії, які на 10-15 см вищі за його зріст.
  4. Висота ліжка має бути такою, щоб лягати і вставати з нього було зручно. Тому тут слід враховувати вік людини: молодим можна купувати високі меблі для сну, тоді як для людей похилого віку, зручнішими є невисокі вироби.

Ергономічна форма

Сучасна меблева промисловість представлена ліжками, що мають найрізноманітнішу геометрію. Але найбільш популярними залишаються моделі прямокутної форми, оскільки вони найпрактичніші, зручні в експлуатації та гармонійно вписуються в будь-який інтер’єр. До того ж нестандартні круглі, овальні або ліжка інших форм, приносять їхнім власникам деякі проблеми: складність із підбором спальної білизни, незручність прибирання в кімнаті тощо. Але при продуманому плануванні та окремо створеному дизайну інтер’єра такі меблі тільки доповнять творчий задум.

5 простих порад, як вибрати ліжко

Каркас виробу

Конструкція ліжка складається з опор, бічних панелей, спинки та підніжжя (опціонально). Найбільш популярними варіантами каркасів є два типи:

  • з двома спинками та бічними перемичками;
  • чотирма панелями та спинками, розташованими на ніжках або подіумах.

На те наскільки довго прослужать меблі впливають якість матеріалів і сама збірка. Щоб уникнути скрипучості та стійкості конструктиву зупиняйтеся на моделях з натурального дерева, які зібрані відповідно до законів ергономіки. А от вироби з ДВП та ДСП значно поступаються дерев’яним за якістю та міцністю.

5 простих порад, як вибрати ліжко

Основа має значення

Саме від основи, безпосередньо залежить зручність і час експлуатації ліжка. Практично всі сучасні моделі оснащені решіткою з гнучких планок — ламелей, на які кладуть матрац. Ламельна основа забезпечує його найкраще вентилювання та запобігаючи утворенню плісняви та затхлості на постільній підстилці. Виготовляються такі пластинки з дерева чи пластику, але фахівці рекомендують саме дерев’яні ламелі, оскільки пластикові менш міцні та гнучкі.

5 простих порад, як вибрати ліжко

Додаткові нюанси

Для максимальної функціональності меблів для сну виробники випускають:

  • моделі оснащені місткими нішами та коробами для зберігання в них постілі та інших предметів побуту;
  • вироби-трансформери, що вдень є шафою, а вночі перетворюються на зручне спальне місце.

І звичайно, особливу увагу слід приділити покупці ортопедичного матраца, який зробить ваш відпочинок зручнішим та комфортнішим.

Придбання ліжка — це інвестиція в здоров’я та якість свого сну. Тому  перед покупкою неодмінно звертайте увагу на всі тонкощі. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам обрати найоптимальніший та індивідуальний  варіант.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button