Полезно знать

Проточний водонагрівач або бойлер. Що краще для нагріву води?

Накопичувальний водонагрівач собою являє бойлер, що подає воду в гарячому вигляді завдяки нагріванню. Накопичувальні електричні нагрівачі встановлюються в квартирах, приватних будинках і на інших об’єктах. Конструкція водонагрівача складається з бака і елемента нагріву, що забезпечує функціонування конструкції. Обсяг бака сильно відрізняється у різних виробників і на різні потреби.

Мінімальний популярний розмір бака становить 3 л, середній — 100 л.для потреб сім’ї з 4 осіб обсяг в 100-120 л вважається достатнім для комфортабельного застосування. Для сім’ї з 2 осіб відмінним варіантом вважається бак в 50 Л.під час вибору береться до уваги і побутової споживання води. У розмірах набагато більше проточного бойлера.

Робота конструкції гранично скромна: Користувач підключає її до джерела живлення, включає пристрій, вибирає режим температур. Залишається почекати подачі гарячої води. Постійне застосування бака в одному режимі забезпечує немає потреби будь-якого регулювання в процесі застосування. Пристрій працює цілодобово. Йому не потрібно вимикання. Це виключно бажання клієнта. Тому, якщо бажаете купити електричний водонагрівач (бойлер), звертайтесь в магазин korzina.ua.

Що таке проточний бойлер

Проточний бойлер-практично новий пристрій, який призначений для водонагріву. Робочий принцип полягає в нагріванні води під час її направлення. Це дає можливість забезпечити відсутність лімітів на воду і застосовувати гарячої води стільки, скільки знадобиться. Проточним бойлером називають колонку. Вона має різноманітну потужність, яка підбирається за кількістю користувачів і середньої витрати гарячої води на людину. Колонки можуть бути працюючими від електрики і газовими. Тип енергоносія не суттєво впливає на ефективність застосування і швидкість нагріву. Електричні сучасні конструкції відрізняються дуже високою компактністю. Традиційні газові водонагрівачі великі і становлять певну небезпеку завдяки необхідності працювати з відкритим джерелом газу. Два варіанти популярні і широко застосовуються вдома.

Плюси і мінуси

У накопичувальних водонагрівачів є ряд плюсів перед проточними бойлерами:

 • наявність доступу до гарячої води в рамках доступного обсягу, передбаченого конструкцією;
 • цілодобове застосування;
 • збереження температури в обраному діапазоні протягом багатьох років;
 • простота в застосуванні і регулюванні режиму температур.
Проточний водонагрівач або бойлер. Що краще для нагріву води?

Недоліки водонагрівачів:

 • відсутність можливості застосовувати воду понад ліміт бака, що некомфортно у великих сім’ях;
 • необхідність в періодичному техобслуговуванні;
 • небезпека підтоплення приміщення під час поломки;
 • умовно низька вартість обслуговування;
 • доступність електричного енергоносія в місцях установки, адже газ є не в кожному населеному пункті;
 • тривалий нагрів води до необхідної температури.

Переваги нагрівачів проточного типу в порівнянні з накопичувальними водонагрівачами:

 • немає потреби чекати від носія;
 • відсутність обмежень за кількістю гарячої води;
 • простота самої різної конструкції в застосуванні;
 • легкість монтажу і обслуговування.

Недостатки:

 • необхідність ретельно стежити за обладнанням;
 • сучасні конструкції коштують не дешево стандартних водонагрівачів;
 • необхідність підбирати рішення для забезпечення всього будинку водою, або кожної точки окремо.

Який бойлер краще?

Під час вибору необхідно дивитися на ряд параметрів. Серед них виділяються такі:

Проточний водонагрівач або бойлер. Що краще для нагріву води?

Час водонагріву. Накопичувальний електричний водонагрівач на 100 л витрачае на процес нагріву холодної води мінімум 40 хвилин (без урахування функції підтримки режиму температур і постійного включення пристрою). Проточні бойлери надають гарячу воду дуже швидко і в будь-який час.
Кількість джерел, що підключаються до пристрою. У водонагрівачі воно стартує від 2 і забезпечується вся система водоподачі, де існує необхідність пристрою гарячого водозабезпечення. Проточні апарати встановлюються на те місце, яке буде використано для водоподачі. Вони можуть бути розраховані на одну точку, або ж постачати водою всі приміщення. Від чисельності точок залежить потужність і витрата енергоносія.
Споживання енергії. Воно сильно залежить від потужності приладу і при активній експлуатації апаратури різниця не вважається занадто значною. Проточні бойлери споживають більше електричної енергії на потреби швидкого прогріву води. Час застосування пристрою-короткий цикл. Водонагрівач споживає мало енергії. Час застосування вміщується в довгий цикл. В результаті конструкція споживає менше електрики, але при тривалому нагріванні і необхідності тримати температуру витрата буде значним. За економності стаціонарний водонагрівач виграє у конкурентів, що витрачають більше енергоносіїв на швидкий прогрів води.
Максимальна температура нагріву. Найвищу температуру видає звичайний накопичувальний бойлер. Вона доходить до 75 градусів. Малопотужний проточний бойлер гріє воду до 40 градусів. Потужний проточний нагрівач на кілька точок підключення нагріває воду до шістдесяти градусів.

Під час вибору між проточним бойлером і накопичувальним водонагрівачем необхідно дивитися на потреби і бюджет. Якщо є наявність мінімальної кількості місця і багатьох користувачів необхідно забезпечити хорошу продуктивність і маленьку ємність бака. Тоді кращим рішенням стане проточний стаціонарний апарат. Він зможе забезпечити велику швидкість водоподачі на будь-яку кількість користувачів.

Якщо знадобиться встановити бойлер в приміщенні з високою кількістю місця і малою кількістю користувачів є можливість встановити стаціонарний апарат з ємністю бака до 100 літрів.

Проточний водонагрівач або бойлер. Що краще для нагріву води?

Сучасні електричні нагрівачі укомплектовуються сучасними системами управління. Ними можна управляти через Мобільний додаток, одночасно контролюючи споживання води. Існує можливість ставити нагрів в той час, коли працюють нічні спеціальні тарифи на електрику. Це можливість добре заощадити на енергоносіях.

Наявність регулювання в діапазоні до 80 градусів і з точністю до 1 градуса. В окремих моделях є функція антизамерзання. Вона не дає замерзнути воді всередині конструкції і автоматично підтримує температуру не менше 5 градусів.

Є функція знезараження. Вона потрібна для забезпечення відмінної якості води яка подається і очищення її від мікроорганізмів. Термообробка і спеціальна поверхня забезпечують застосування вже знезараженої води.

Сучасні електричні нагрівачі мають функціонал для підтримки температури в режимі оптимального споживання енергії. Ця функція використовується при відсутності активного застосування пристрою. Присутні і інші функції, що дозволяють зробити управління дуже зручним і якісним, в тому числі і на відстані.

Поверхня накопичувальних водонагрівачів і тени обладнуються спеціальним покриттям, що перешкоджає утворенню накипу. Наявність покриття важливо для місць, в яких подається вода низької якості.

Проточні нагрівачі широко використовуються для забезпечення якісної водоподачі в приміщення. Їх можна приховати від чужих очей, а накопичувальні не піддаються такій зорової коригування. Проточні можуть застосовуватися довгий час без потреби заміни і спеціального обслуговування.

Проточний бойлер або водонагрівач непрямого нагріву

Проточний бойлер вважається прекрасним варіантом для установки в місцях активного застосування води. Його можна встановлювати у ванній кімнаті і на кухні. Можна застосовувати один пристрій на обидві кімнати.

Водонагрівач непрямого нагріву використовується при наявності своєї опалювальні системи. Його монтаж вважається простим і зручним. Під час експлуатації витрати будуть найменшими. Даний варіант не зможе підійти там, де є централізоване опалення. Застосовувати його можна в конфігурації з проточним бойлером. Подібне рішення буде одним з дуже економічних і практичним на самий різний випадок. Необхідно застосовувати його в якості бази для активного застосування.

Джерело Інтернет-магазин Korzina.ua

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button