Полезно знать

Перемички залізобетонні: види, розміри

Параметри виробів цього виду, що належать до групи продукції ЗБВ, регламентуються ГОСТ 948-84. Застосовуються перемички бетонні Івано-Франківськ при будівництві конструкцій з кладочних матеріалів, частіше — це цегла, але матеріал цього виду може використовуватися і під час будівництва стін з каменю, бетону.

Перемички залізобетонні: види, розміри

Під час виготовлення перемичок беруть матеріали:

бетон різноманітних видів (перевагу віддають важкому), наприклад, В15 і більше; за щільністю найкращим вважається варіант 2200-2500 кг/м?
арматура — важка або ненапружена — в іншому з випадків передбачається виконання звичайного посилення; застосовуються гарячекатані прути з покриттям проти корозії, рекомендований діаметр — до 0,6 см.
Рівень міцності змінюється в межах 70-90% у різний період часу. Наприклад, взимку використовують матеріал з удосконаленими характеристиками, оскільки в цей період він піддається впливу агресивних чинників.

Вимоги, яким повинні відповідати бетонні дверні та віконні перемички:

 • стійкість до появи тріщин;
 • міцність;
 • достатня жорсткість;
 • дуже висока стійкість до морозів;
 • несхильність до утворення корозії.

Тривалість експлуатації ЗБВ залежить від декількох моментів: якість застосовуваних матеріалів під час виготовлення, розміри закладних елементів, сталевих прутів, товщина бетонного шару і відхилення цього показника від арматури. А якщо бажаете купити перемички, переходьте за посиланням.

Особливості конструкції

Бетонні перемички для дверей і вікон влаштовані просто, внаслідок чого їх можна зробити конкретно на будівельному майданчику, а деякий обсяг матеріалу замовити на підприємстві. Пристрій ЗБВ цього виду:

Перемички залізобетонні: види, розміри
 • бетон, завдяки йому формується виріб, визначає характеристики міцності перемичок для дверних і віконних прорізів; товщина шару бетону регламентується ГОСТ;
 • сталеві прути (арматура): виключають ризик тріщини виробів, збільшують міцність готової системи;
 • стропувальні деталі: не впливають на основні характеристики, основна функція полягає в полегшенні транспортування і монтажу перемичок.

Заміна завершальним елементам — стропувальні отвори; їхній діаметр становить 30 мм. Завдяки цьому спрощується транспортування виробів. Коли ж передбачається застосовувати петлі для захоплення, їх укладають ще на кроці виробництва балок.

Потрібно правильно підібрати матеріал. Так, вироби цього типу повинні тримати вплив невисоких температур у межах -40°С. Використовувати перемички, під час виготовлення яких не виконано армування, не можна — вони не виконуватимуть власну функцію, потроху змінюються під впливом навантажень на розтягнення і розрив.

Класифікуються залізобетонні вироби на підставі відмінностей за формою, цільового призначення:

 • перемички брускові (ПБ): найпопулярніший різновид ЗБВ, вирізняється шириною не більш як 250 мм, відрізняються ці вироби від аналогів за формою — мають форму правильного паралелепіпеда;
 • плитні (ПП): так називається блок ЗБВ виробів малих габаритів, які збираються в набагато більшу конструкцію шириною понад 250 мм, за зовнішніми ознаками такі перемички нагадують плиту;
 • балочного типу, вирізняються Г-подібною формою, визначаються як ПГ: завдяки виїмці (умовно вирізано чверть блоку) виникає можливість встановити подібні вироби на ділянках, де прилягатимуть плити перекриття; за рахунок виступу збільшується надійність стикування елементів конструкції;

перемички фасадні (ПФ): виходять за фасад об’єкта, мають четвертний виступ.
Під час виготовлення плитних і брускових виробів допускається робити маленький ухил бічних і торцевих сторін. У цьому варіанті розміри нижньої грані можуть трохи відрізнятися від розмірів верхньої: до 8 мм за шириною і до 20 см за довжиною. Якщо передбачається використовувати вироби типів ПБ і ПП, необхідно віддавати перевагу напруженому варіанту, оскільки в цьому варіанті відзначається поліпшення характеристик міцності готових конструкцій.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button