Полезно знать

На що здатна посудомийка: режими та функції

Посудомийна машина — порятунок від рутинного миття гір посуду, що залишаються після вечері. Також девайс дозволяє уникнути суперечок щодо того, чия черга мити тарілки. У магазинах можна побачити десятки моделей з різноманітним функціоналом. Який варіант вибрати? Розбираємо це питання детальніше в статті.

Основні режими роботи посудомийної машини

Посудомийка працює поетапно: замочування, миття, ополіскування, сушіння. Кожен з етапів має додаткові можливості. Це дозволяє обрати оптимальну програму роботи посудомийки залежно від забрудненості, типу, кількості посуду. Якщо ви плануєте покупку, на сайті Алло можна дізнатися, скільки коштує посудомийка з потрібним функціоналом.

На що здатна посудомийка: режими та функції

Миття та ополіскування

Режими, що контролюють початок та основний процес очищення посуду. Залежно від бренда-виробника, у кожній моделі можна зустріти декілька режимів.

 • Попереднє ополіскування — посуд промивається чистою водою без додавання миючих засобів, щоб видалити залишки їжі. Такий режим не дозволяє брудним тарілкам засихати, поки набереться повна завантаженість машини.
 • Інтенсивна мийка — видаляє складні забруднення за температури +70°C.
 • Швидке миття — підійде для невеликих забруднень або, щоб освіжити чистий посуд. Використовується температура +30°C, відсутнє ополіскування та сушіння.
 • Автомиття — машинка за допомогою датчиків самостійно підбирає режим роботи.
 • Делікатне очищення — оптимальне для миття ємностей з тонкого скла.
 • Миття дитячого посуду — пустушок, пляшечок, тарілок. Досягається стерильна чистота.

Сушіння

Є три основні способи сушки помитого посуду.

 • Конденсаційний — у кінці циклу миття посуд обполіскується гарячою водою. Волога поступово випаровується з нагрітих поверхонь тарілок та стаканів. Осідає на холодному корпусі посудомийки, стікаючи на дно. Економний спосіб без зайвих витрат енергії. Але довготривалий.
 • Турбосушка — відбувається завдяки роботі вентилятора на задній стінці девайса, який швидко обдуває посуд.
 • Активна сушка — передбачає використання теплообмінника зі створенням перепаду температур.
На що здатна посудомийка: режими та функції

Додаткові можливості сучасної посудомийки

Щоб користуватися девайсом було простіше та зручніше, виробники впроваджують практичні функції.

 1. Індикація — звукова чи світлова, повідомляє про етап, що виконується машиною на цю мить. Деякі моделі безшумно направляють різнокольорові промені світла на підлогу, що особливо актуально вночі.
 2. Захист від дітей — блокує відкриття дверцят. Запуск функції можливий за допомогою натискання на прихований важіль чи утримання кнопки протягом кількох секунд.
 3. Економ-режим — цикл миття та сушіння проводиться з використанням меншої кількості води та електроенергії.
 4. Самостійне відкривання дверей — додатковий варіант пасивної сушки після запуску делікатного режиму миття. Дозволяє запобігти появі плям та розводів на склі.
 5. Захист від протікання — подача води зупиняється, якщо датчики виявляють потрапляння води в корпус девайса.

Обираючи посудомийну машину, слід орієнтуватися на власні потреби та функціонал, що спростить побутову рутину.

 

На що здатна посудомийка: режими та функції

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button