Полезно знать

Як облаштувати підземне укриття?

Будівництво підземного укриття є важливим і відповідальним процесом. Тому необхідно ретельно продумати всі моменти, пов’язані з його встановленням та облаштуванням. Дуже важливо залучити до цього процесу кваліфікованих спеціалістів.

Сучасні технології та матеріали дозволяють створювати безпечні та надійні підземні приміщення, облаштовані всім необхідним для перебування там тривалий час. В даний час вже є організації, які мають досвід і знання для здійснення такого роду робіт. Їхні фахівці допоможуть замовити підземні укриття, враховуючи ваші побажання щодо розміщення та конфігурації.

Що потрібно врахувати під час планування створення підземних укриттів

Оскільки укриття є приміщеннями екстреного призначення, важливо забезпечити швидкий та зручний доступ до його входу. Також, необхідно правильно здійснити внутрішнє планування інтер’єру та підведення комунікацій. Для цього необхідно врахувати такі основні моменти:

  • визначитись із розмірами приміщення;
  • вибрати відповідне місце для встановлення;
  • підібрати місце та кількість входів;
  • раціонально розмістити елементи інтер’єру;
  • провести потрібні комунікації.

Від розмірів підземного укриття залежать такі основні характеристики, як кількість людей і предметів інтер’єру. Якщо умови дозволяють встановити великий підземний бункер, це допоможе помістити сім’ю, що складається з великої кількості людей. Також можна розмістити необхідні меблі, побутові прилади та додаткове приладдя.

Але навіть у невеликому просторі можна вмістити досить багато, правильно розпланувавши його корисний обсяг. Меблі краще встановити настінні, а спальні місця та полиці для зберігання продуктів розподілити на два або три яруси.

Є можливість організувати декілька вхідних люків для забезпечення входу/виходу у різних місцях. Існують різні варіанти розташування входу:

  • вертикальний;
  • горизонтальний;
  • діагональний.

Це дозволяє встановити підземне укриття в індивідуально підібраному до вашого об’єкту місці.

Як облаштувати підземне укриття?

Комунікацій у підземному бункері

Життєво необхідно здійснити підведення повітря до укриття за допомогою припливної пасивної або активної вентиляції. Також важливо підключення електроенергії для освітлення та роботи основних електроприладів.

Зараз пропонуються конструкції підземних укриттів з можливістю проведення будь-яких комунікацій. Це дозволяє купити такі приміщення для комфортного перебування протягом тривалого часу.

Усередині укриттів проводять опалення, інтернет, встановлюють біотуалети. Можна принести навіть невеликі холодильники та печі для зберігання та підігріву їжі. Все це дозволяє облаштувати надійний підземний притулок для безпеки.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button