Розміри і види гіпсокартону: структура матеріалу і де застосовується

Гіпсокартон починається з кінця XIX сторіччя, коли виникла ідея об’єднати ніжний гіпс і еластичну целюлозу, а за часів СРСР дана суміш називалася «суха штукатурка».

По-справжньому гіпсокартон, його габарити і види стали відомі в період появи ринкових відносин і збільшення фінансового стану громадян. У зв’язку з цим розширювалися ремонт і будівництво житлових приміщень, гіпсокартон став популярним засобом і до цих пір таким залишається.

Структура матеріалу

Складається з гіпсу, оточеного з двох сторін картоном, завдяки цьому так і називается.Гіпсокартон абсолютно менш небезпечний для людського здоров’я, є чистим в екологічному плані. Завдяки рівній поверхні може застосовуватися і в обробці декору, а купити можна в магазинi https://lviv.kub.in.ua/gipsokarton-i-profil/gipsokarton/.

Розміри і види гіпсокартону: структура матеріалу і де застосовується

Види гіпсу і де використовується

Виробники цього матеріалу дотримуються загальних принципів і вимог до наявних споруд, конструкцій і випускають основні види: ГКЛ і ГКЛВ.

Типовий гіпсокартон

Має світло-сірий колір, називається ще будівельний (базовий) і призначається для облицювання стін, обшивки каркасів. Підійде до вигадливим дизайнерським конструкцій в нормальній вологи. Активно застосовується для обробки квартир. Ціна його може становити від 190 рублів за лист.

Влагоустойчивий

Аналогічний гіпсокартон підійде для приміщень з різним ступенем вологи. У його серцевину додані спеціалізовані модифікатори, наявність яких сприяє швидкому зменшенню поглинання вологи і появи грибка.

Застосовують ГКЛВ в зеленому кольорі не тільки в мокрих приміщеннях. Типовими міцними листами декорують все, що необхідно в житло. Коштувати 1 лист такого представника може від 270 рублів.

Вогнезахисний

Серцевина такого різновиду гіпсу з абревіатурою ГКЛП здатна тривалий час опиратися великій температурі, що заважає подальшому проходженню диму і вогню. Використовують його для спорудження вогнестійких перегородок, для обшивання монтажних коробів, вентиляцій, шахт, конструкцій зі сталі, для ізолювання індивідуальних кімнат в будівлях громадського значення. Колір картону світлий або червоний.

Покритий ламінатом

Це новий вид гіпсу з назвою ЛГКЛ, який призначений для стіновий внутрішньої обробки. На вигляд він схожий на традиційний, відмінність тільки в тому, що його поверхня з особи покрита плівкою на вініловій основі (паперово-тканинним покритим ламінатом шаром) .Матеріал відрізняється різноманіттям кольорів, малюнків і текстури, копіює камінь, мармур та іншу обробку.

Дуже популярні стінові панелі «гіпсоліт».

Господарі приміщень раді будуть обшивці даним виробом з наступних причин:

Розміри і види гіпсокартону: структура матеріалу і де застосовується
  • ремонт робиться швидко;
  • забарвлення радують око, вони на сонячних променях не вицвітають;
  • може прикріплятися без каркаса і не змінює свої початкові форми;
  • не буде потрібно шпаклівка і обробка;
  • безпечний в екологічному плані матеріал;
  • має відмінні тепло і звукоізоляцію-і характеристики теплоізоляції;
  • на поверхню не сідає пил, матеріал вогнетривкий, вологовідштовхувальний, здатний «дихати»;
  • підійде для виготовлення перегородок.

Перфорований (звуковий)

Використовується в приміщеннях з вимогами до поглинання звуків, в зв’язку з цим має перфоровані будова з особи і різні кромки. Може бути покритий нетканим чорним або білим полотном.

Працювати з аналогічним матеріалом необхідно обережно, лише в даному випадку буде створена правильна акустика. Кращі представники — це ГКЛ компанії з Німеччини Кнауф, широко застосовуються в багатьох країнах. вважається прекрасним шумозахисних матеріалом. Традиційний гіпсокартон володіє подібними характеристиками, але покритий ламінатом — більшою мірою.