Советы и рекомендации

Друк на металі

Друк на металі — спосіб перенесення зображення або тексту на тверду поверхню без пошкодження. Широко застосовується для створення іміджевої продукції, в галузі реклами, а також для оформлення виробів бізнес-класу. Кінцевий продукт завжди привертає велику увагу до себе. Виріб набагато цікавіший, ніж простий відбиток на паперовому носії, пластиці, тому виглядає досить престижно та дорого. Малюнок на металі, що відрізняється високою якістю, можна назвати вічним.

УФ-ДРУК НА МЕТАЛІ

Це прямий цифровий друк UF-отверждаемым чорнилом на поверхні листа металу (метал буває різноманітним). Стійкість друку залежить від металевої поверхні – фарба краще тримається на поверхні з матовим ефектом, ніж на глянці. Щоб забезпечити найкраще зчеплення фарби з поверхнею, потрібно попереднє нанесення праймера. Декорування предметів з металу: скриньок, лінійок, значків, флешок, брелоків, детальніше дивіться на сторінці https://www.decorprint-uv.com.ua/article-druk-na-metali.

МЕТАЛОГРАФІКА ТА АЛЮМОФОТО

Тут мається на увазі традиційну металографіку (та її іноземні аналоги Polychromal та Gedacolor)

СУБЛІМАЦІЯ НА АЛЮМІНІЮ

Це по суті друк на спеціальному папері та подальше перенесення зображення з неї на металеву поверхню за допомогою термопресу. У цю категорію можна віднести технології Колортон (Colorton) і Гравертон (Grawerton), представлені європейськими колегами.

Але ви не можете взяти лист звичайного алюмінію і надрукувати на ньому зображення цим способом. Металева поверхня для сублімації повинна бути покрита спеціальним полімерним матеріалом, який і вбирає фарбу. Полімерне сублімаційне покриття наноситься на виробництво промисловими тиражами. Тому самостійно такий метал зробити не вдасться.

Важливі переваги сублімації на металі:

 1. Простота технології. Для виробництва продукції не знадобиться професійний, навчений фахівець.
 2. Можливість використання на роботі. Обладнання та матеріали не габаритні, можуть розміщуватися як у друкарнях, копі-центрах, так і у звичайних фотосалонах та офісах. А також виробництво не токсичне і не вимагає додаткового оснащення приміщення.
 3. Можливість друку будь-яких тиражів (від 1шт) без збільшення ціни. Під час сублімаційного друку зображення виводиться на друк з комп’ютера на струменевий принтер, заправлений сублімаційним чорнилом. При цьому немає потреби у виготовленні кліше або друкарської форми. Макет легко редагувати та верховодити за необхідності.
 4. Можливість друку зображення різної складності. Можливість друку повнокольорового зображення, напівтонових малюнків, тонких плашок та ліній, фотографій та схем.
 5. Стійкість перенесеного зображення до зносу. Термочутливі чорнила проникають у верхній шар металу, як би «впаюються» в нього, утворюючи надійні хімічні зв’язки. Завдяки цьому зображення на металі виходить стійке до зносу та пошкоджень механічного характеру.
 6. Яскраві насичені кольори. Сублімаційне чорнило є термочутливим і при переносі з паперу в термопресі набувають досить яскравих, насичених кольорів, яких не завжди можна досягти під час використання інших варіантів друку.
 7. Економність. Досить недорого обладнання та матеріали, які дійсно дають можливість зробити гарне нанесення з набагато меншими витратами.

ЦИФРОВА ДРУК НА МЕТАЛІ

З появою принтерів для друку на анодованому алюмінії всі недоліки технології традиційної металографіки, наприклад, обмеження за кількістю кольорів і необхідність підготовки виробництва канули в минуле.

Друк на металі

Просто розмістіть металевий лист на стіл принтера та натисніть кнопку!

Аркуш А3 формату принтер AluJet HV надрукує менш ніж за 4 хвилини!

Вам залишається тільки заварити відкриті пори металу з надрукованим зображенням у термованні із розчином із застосуванням солі.

Тепер зображенню не страшні ні луги з кислотами, ні спирти, ні олії.

В яких ще сферах популярний друк по металу:

 • Виробництво техніки, автомобілів, ексклюзивної косметики та парфумерії як елементи конструкції та інформаційних табличок. Металеві шильди містять основні відомості про товар.
 • Рекламна індустрія, а точніше – зовнішня реклама. Металева основа під інформаційний щит забезпечить довговічність та надійність конструкції.
 • Бізнес-сегмент. Металеві бейджі досить стійкі до зношування, ніж навіть заламіновані паперові, а алюмінієві інформаційні таблички та вказівники на дверях офісів ідеально прикрашають інтер’єр.
 • Виготовлення нагородної продукції. Грамоти, дипломи, сертифікати переносять на метал та оформляють у гарну рамку — такий предмет буде не лише підтвердженням високих заслуг, а й прикрасою кабінету для роботи.
 • Інтер’єрний дизайн. Декоратори успішно застосовують елементи з металу інтер’єрного оформлення їдалень, кухонь, гостьових. На аркушах друкують фотографії або тематичні зображення, які відповідають єдиній суті.
 • Виробництво меблів. Металеві листи з нанесеними зображеннями прикрашають меблеві предмети, двері, фасади гарнітурів, корпуси джерел освітлення.
Друк на металі

Коротка історія 3D друку металом

Наприкінці 80-х лікар Карл Декард із Техаського університету розробив перший лазерний 3D-принтер для спікання пластмас. Перший патент на лазерне плавлення металів було подано у 1995 році Інститутом Фраунгофера в Німеччині. Такі компанії, як EOS та багато університетів, очолюють розробку даного процесу.
У першій половині 90-х років XX століття лікар Елі Сакс із Массачусетського технологічного інституту представив процес 3D-друку, який сьогодні більш відомий як Binder Jetting. Ліцензія Binder Jetting of metal була передана ExOne у 1995 році.
У 2000-х роках 3D-друк металом зростав плавно. Ситуація дуже сильно змінилася після 2012 року, коли період дії незвичайних патентів почав закінчуватися і подібні компанії, як GE, HP та DM, зробили великі вкладення.
Згідно з сьогоднішнім звітом Wohler, обсяг ринку 3D-друку металом становить 720 мільйонів доларів і досить швидко зростає. Тільки за 2017 рік продаж 3D-принтерів по металу зріс на 80%.

Історія DMLS починається в 90-х роках з винаходу селективного лазерного спікання (SLS), як описано в патенті Карла Декарда, період дії якого закінчився. Паралельно EOS, компанія з Мюнхена, Німеччина, також розробляла технології адитивного виробництва, включаючи лазерне спікання пластмас та металів.

Розвиток технології продовжувався з відповідними ліцензійними угодами доти, доки EOS після завершення не отримала права на SLS. Після цього компанія приступила до просування технології DMLS (з самого початку називається SLS), випустивши перші комерційні принтери DMLS у 1995 році. EOS залишається лідером у такій технології сьогодні.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Посмотрите еще
Close
Back to top button