Полезно знать

Пневморозподільник з механічним керуванням

Різні розподільники застосовуються в сучасних пневматичних системах. Це можуть бути моделі з різним типом управління: пневматичним, електромеханічним, ручним і пр.також застосовуються клапани і дроселі.

Розподільник-являє собою пристрій, який ділить потоки стисненого повітря від джерел до виконавчих приладів. Вивчити більш детальну інформацію про такі пристрої і придбати можна тут: https://sprenergo.com.ua/644229286-pnevmorozpodilnyk-mekhanichne-keruvannia/.

Що таке пневморозподілювач?

Пневматична система-система, що застосовує різницю в тиску газів для власного функціонування. У них міститься ряд механізмів у вигляді централізованої системи, по якій розподіляється газ в стислому вигляді.
Управляє потоками (ділить і направляє їх) клапани і розподільники. Власну функцію вони виконують за допомогою запірно-регулюючих елементів.

Розподільники приводяться в рух спеціалізованими клапанами. Керуючими сигналами виступають:

  1. Електромагнітні пневморозподільники управляються котушками і соленоїдом. Струм із зовнішнього джерела подається на котушки, які за допомогою магнітних полів змушують рухатися шток клапана.
  2. Пневматичні пневморозподільники управляються стисненим повітрям. І за конкретних умов його надходження або відсутність діє на їх роботу.
  3. Механічні пневморозподільники приводяться в дію важелем.

Бувають пристрої і з комбінованим управлінням-в конструкції з’єднані відразу кілька типів управління.

Типи пневморозподілювачів

Основні параметри визначення типу розподільника-кількість ліній потоку число позицій золотника. Перша цифра в найменуванні-число ліній в приладі, а друга — число доступних положень золотника. Число ліній-це кількість приєднувальних отворів. Кожне з них виконує власну функцію. Ключове призначення-впуск (лінія живлення), випуск (лінія споживача) Серед і вихлопу.

Число позицій визначає скільки наявних варіантів перемикання позиції золотника є в апараті. За початковим положенням золотника щодо лінії виділяють:

  1. Нормально-відкритий тип-в початковому стані перетин закрито. При подачі сигналу, клапан відкривається, таким чином відкриваючи перетин лінії.
  2. Нормально-закритий тип — в це випадку клапан спочатку має відкритий перетин лінії і при подачі сигналу-закриває її.

Також пристрої можуть відрізнятися за способом повернення в початкове положення після закінчення дії.

Існують такі варіанти:

  • моностабільні — після припинення сигналу повертаються у вихідну позицію. Це виконується за допомогою поворотної пружини;
  • бістабільні розподільники залишаються в тій же позиції, в якій Закінчилася подача зовнішнього сигналу і в вихідну позицію не повертаються. Для повернення їх в перше положення необхідно подати зворотний сигнал.

Робочий принцип і пристрій

Важливе завдання пневмораспределітеля-зміна перетину в пневмопроводе, завдяки йому можна налаштовувати потік. Ця дія виконують запірно-регулюючі деталі. Існує два види зміни перетину: дискретний (відкрито/закрито) і плавно-безперервний (з регульованими параметрами). Таке призначення розділяє апаратуру на два головних конструкційних типу:

  1. Клапанний. Ці пневморозподілювачі призначаються для дискретного управління потоком. Подібний тип регулюючого апарату гарантує швидке і герметичне закриття між лініями. Він добре підійде для маленьких систем зі звичайними завданнями. Сідло золотника рухається уздовж лінії потоку. Але прилад пристрій з клапанної конструкцією може мати комутацію з двома-трьома виходами.
  2. Золотниковий. Такі розподільники пневматичного типу створені з метою управління дуже складними операціями з регулювання потоку. Таку апаратуру можна використовувати в перетинах з великою витратою і складною схемою. Золотникові розподільники можуть працювати в системах з 4-5 лініями і досить простих схемах. Це стало можливим завдяки їх багатофункціональності. Рух золотника виконується перпендикулярно осі потоку.
Пневморозподільник з механічним керуванням

У кожного з варіантів в конкретному випадку може бути особлива конструкція. Тому вибір повинен базуватися на потребах споживачів.

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button