Полезно знать

Як вибирати книги: 7 порад від найбільших умів минулого

Філософів, письменників, політиків і вчених усіх часів і просторів з’єднує віра, що читання розширює світогляд і зміцнює інтелект краще будь-якої іншої діяльності. Однак коли заходить мова про вибір, що і як читати, думки починають розходитися. Вірджинія Вульф віддала перевагу мобільним букіністичним магазинам, а Теодор Рузвельт відмовився від списків «кращих книг». Нижче сім порад, які допоможуть скласти приголомшливу стопку книг для читання, і зверніть увагу, що сьогодні дуже актуальна сучасна українська література, великий вибір можна подивитись в магазині bookking.com.ua.

1. Читайте книги минулих століть / / Альберт Ейнштейн

Йти в ногу з часом і стежити за гідними уваги книгами зі списку бестселерів — великий подвиг, але Альберт Ейнштейн вважав вкрай важливим приділяти увагу і творам постарше. Інакше, як написав він в 1952 році в журнальній статті, стаєш » повністю залежимо від забобонів і моди [свого] часу».

«Той, хто читає тільки газети і, в кращому випадку, книги сучасних авторів, здається мені людиною з сильною короткозорістю, який нехтує окулярами».

2. Не перескакуйте дуже швидко від однієї книги до іншої // Сенека

Сенека молодший, римський філософ-стоїк першого століття і довірений радник імператора Нерона, думав, що занадто різноманітне читання за дуже невеликий період часу не дасть можливість добре засвоїти отримані знання. «Ти повинен затриматися серед обмеженого числа легендарних мислителів і переварити їх праці, якщо хочеш витягти ідеї, які міцно увійдуть в твій розум», — писав він у листі до римського письменника Луцилія.

Якщо хочете, ось хороша метафора, що ілюструє цю ідею, підібрана з коштовних думок, люб’язно представлених самим Сенекою:

Їжа не приносить користі і не засвоюється організмом, якщо вона залишає шлунок відразу ж після їжі; ніщо так не заважає лікуванню, як постійна зміна лікарських засобів; ніяка рана не заживе, якщо одна мазь пробується за одною; рослина, яке часто пересувають, ніколи не виросте сильним. Немає нічого настільки ефективного і приносить користь, якщо воно пересувається. Читання багатьох книг є відволікання.

3. Купуйте в букіністичних магазинах / / Вірджинія Вулф

У власному есе «Привиди вулиць» Вірджинія Вульф описала достоїнства покупок в букіністичних магазинах, де книги «збираються в дуже великі ряболисті зграї і володіють чарівністю, якого бракує одомашненим томам бібліотек».

За словами Вульф, перегляд вживаних книг дає шанс натрапити на ті, які не привернуть уваги бібліотекарів і книготорговців, дуже часто набагато більш виборчих у складанні власних колекцій, ніж господарі букіністичних магазинів. Щоб навести приклад, вона описала, як натикається на зношений, самвидавний звіт про «людину, яка понад сто років тому вирушила верхи на коні, щоб дослідити вовняний ринок в Мідленді і Уельсі; невідомий мандрівник зупинявся на заїжджих дворах, випивав чашку пива, помічав гарненьких дівчат і серйозні обряди, записував все це манірно, старанно, з чистої любові».

«У даній випадковій різношерстій компанії, — писала вона, — ми можемо натрапити на досконалого незнайомця, який, якщо пощастить, стане нашим кращим другом».

4. Можна пропускати старі Наукові праці, але не стару літературу / / Едуард Бульвер-Літтон

Романи Едуарда Бульвер-Літтона були дуже затребувані протягом його життя, але тепер англійський письменник і депутат 19-го століття відомий в основному тим, що придумав фразу «Це була темна і бурхлива ніч», якою він почав власний роман «Пол Кліффорд» 1830 року. Трохи іронічно, що книги Бульвер-Літтона сьогодні не дуже відомі широко, так як сам він твердо вірив у цінність читання старої літератури.

«У науці, якщо є можливість, читай новітні твори; в літературі — найстаріші, — писав він у власному збірнику есе 1863 року «Caxtoniana». — Традиційна література завжди актуальна. Нові книги оживляють і оновлюють старі ідеї; старі книги пропонують і оживляють нові ідеї».

Для Бульвер-Літтона Художня література не мала можливості ніколи застаріти, так як містила вічні теми про людську природу і суспільство, які знову піднімаються в сучасних роботах; інакше кажучи не можна оскаржити вигадка. Однак наукові теорії оскаржити можна, тому Бульвер-Літтон вважав за краще дотримуватися останніх робіт в даній області. (Все таки, оскільки вчені застосовують для власних робіт дослідження попередників, можна дізнатися нове про серйозні наукові теорії, заглиблюючись в розвінчані ідеї плюс, часто дійсно цікаво дізнаватися, у що люди звикли вірити.)

5. Вивчайте списки читання письменників для отримання рекомендацій щодо книг / / Мортімер Дж. Адлер

У власному керівництві 1940 року» як читати книги » американський філософ Мортімер Дж. Адлер говорив про важливість вибору книг, які Інші автори вважають гідними. «Великі автори були великими читачами», — пояснив він, — і один з варіантів зрозуміти їх-читати книги, які вони читали».

Далі Адлер пояснив, що це, можливо, буде мати найбільше значення в області філософії, «так як філософи — великі читачі один одного», і легше зрозуміти ідею, якщо ви також знаєте, що надихнуло на її створення. Хоча необов’язково читати все, що прочитав письменник, щоб повністю зрозуміти його свою роботу, але все таки це непоганий спосіб отримати якісні рекомендації з надійного джерела. Якщо ваш улюблений автор згадує якийсь роман, який по-справжньому його вразив, то велика ймовірність, що і вам цей роман теж сподобається.

6. Читати «легку» літературу краще, ніж зовсім нічого не читати / / Мері Уолстонкрафт

Для письменниці XVIII століття, філософа і ранньої феміністки Мері Уолстонкрафт практично всі романи ставилися до категорії «гріховних задоволень» (хоча вона їх так не називала). Відстоюючи права жінок, вона гидливо відгукувалася про » дурних письменників, які, мало знаючи людську природу, складають несвіжі казки і описують сцени розпусти, кажучи їх на сентиментальному жаргоні, однаково схильному і псувати смак і відволікати серце від щоденних обов’язків».

Якщо її думки здаються надмірно суворими, можливо, лише завдяки тому, що вирвані з історичного контексту. Уолстонкрафт точно була не єдиною, хто вважав романи неякісним матеріалом для читання в порівнянні з творами історії та філософії, і вона також побічно засуджувала суспільство за те, що воно заважає жінкам шукати більш інтелектуальні заняття. Якби жінки 21-го століття обходилися переглядом нереалістичних, сильно відредагованих шоу знайомств і несхвально ставилися до спроб побачити «паразитів» 2019 року або останній документальний фільм Кена Бернса, ми теж могли б звучати трохи гірко.

Але тим не менш, Уолстонкрафт все ж визнавала, що навіть «аморальні задоволення» здатні допомогти збільшити світогляд. «Я думаю, що будь-яке читання краще, ніж залишати порожнє порожнім, так як розум повинен отримати ступінь розвитку і отримати трохи сили через маленьке напруження розумових здібностей», — писала вона. Інакше кажучи, насолоджуйтеся читанням на пляжі.

7. Тільки ви приймаєте останнє рішення про те, як, що і коли читати / / Теодор Рузвельт

Теодор Рузвельт, можливо, і влаштував власне життя у виключно впорядкованій манері, але його погляди на читання відрізнялися дивовижною свободою. Крім того, що він був переконаним прихильником ідеї день у день Шукати хоча б пару хвилин для читання — і починати з самого молодого віку, — він думав, що більшість деталей необхідно залишити на розсуд самої людини.

«Читач, книголюб, повинен задовольняти свої потреби без оглядки на думку сусідів про те, якими ці потреби повинні бути», — писав він в автобіографії і відхилив ідею існування остаточного списку «кращих книг», якого необхідно триматися. Замість цього Рузвельт рекомендував підбирати книги на цікаві теми і дозволяти настрою вести вас до наступного чудового читання. Він також був не з тих, хто закочує очі на щасливі фінали, пояснюючи, що «в реальності досить жаху, похмурості і брудного убозтва, з якими повинен боротися активна людина».

Іншими словами, Рузвельт, можливо, порадив би вам подивитися, що говорили про читання Сенека, Альберт Ейнштейн, Мері Уолстонкрафт і інші великі уми, а потім прийняти свої рішення.

Джерело https://bookking.com.ua/suchasna-proza/

Дмитрий

Я автор блога nehomesdeaf.org, свой блог я начал вести 10 лет назад. Статьи я пишу сам и иногда нанимаю копирайтеров если тема актуальная, а у меня на нее нет времени. Блог мне нравится вести, здесь я поднимаю очень актуальные вопросы которые связаны с жизнью каждого человека, это ремонт, дизайн, мода, автомобили.

Похожие статьи

Back to top button